Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

İzel Beypazarı Festivalinde Konser Verecek

27.05.2010


Beypazarı Festivali Proğramı Kesinleşti. Festivalde Konser Vecek Sanatçı ismi Açıklandı: İZELFestival Proğramı belirlendi.
3-6 Haziran tarihleri arasında yapılacak Festival proğramı belirlendi. Konsere katılacak sanatçı kesinleşti. Sanatçı İzel 5 Haziran Cumartesi günü Beypazarı Şehir Stadyumunda Konser vereceği açıklandı.
Sponsor Firma Beypiliç tarafından Sanatçı izel ile anlaşma sağlandığı belirtildi.
Festival proğramı şu şekilde açıklandı.
Festival açılışı
Beypazarı ve yöresi Sanayi-Ticaret Sergisi
Beypazarı Yöresi Gıda Standları Köy Ürünleri Satış Standları
Kent Tarihi Müzesi Gezisi
Konuk İl ve İlçe Belediye Standları
Tarihi Evler-Doğa Evi-Yaşayan Müze Gezisi
Organik Sebze-Meyve Standları
Resim Sergilerinin Açılışı
Kaybolmaya yüz tutmuş Meslek Sergisi
Müzik ve Halk Oyunları Gösterileri
Beypazarı Havuç Yarışması
Çayırhan Gölü Tekne Turu
Lunapark
Akşam Konserleri
Herkes için Federasyon Bahar Şenlikleri
 
BEYPAZARI FESTİVALİ İÇİN FESTİVAL GÜNÜNE ULUSAL GAZETELERİN BİRİNDE ÖZEL SAYI GAZETE EKİ BASTIRILACAK
Gazetemiz ve şirketimiz tarafından Ulusal bir Gazetenin Beypazarı Eki olarak Festival gününe özel sayı gazete bastırma çalışması yapılmaktadır. Beypazarı Festival Özel Sayı Gazetede Beypazarı Festivali Görüntülerine ve 2 günlük Festival Haberleri ile Festivalde yer alan sergilerin tanıtımlarına yer verilecektir. Festival Özel Sayısında yer almak ve reklam vermek isteyen Firmaların 7625163 nolu işyeri telefonu ile 05325579853 nolu cep telefonu ile irtibat kurmaları rica olunur.
 
FESTİVAL HAZIRLIKLARI TAM GAZ
Başkentin turistik ilçesi Beypazarı, 5-6 Haziran tarihleri arasında 11'incisi gerçekleştirilecek "Beypazarı Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali" için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.
Beypazarı Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, bu yıl 11. yapılacak festivalde çeşitli etkinliklerin yanı sıra konser verileceği bildirildi. Açıklamada, 2 gün sürecek festival hazırlıklarının devam ettiği, izlenecek yol haritasının belirlendiği belirtildi.
Türkiye'nin her bölgesinden katılım beklenen festivale, özellikle de Ankaralıların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. 4 Haziran Cuma günü geçen yıl olduğu gibi konuk yabancı ülkelerin halk oyunları gösterilerinin gerçekleştirilmesi amaçlanan festival, Cumartesi günü yapılacak açılış töreniyle başlayacak.
Geçen yıl 150 Binin üzerinde ziyaretçinin akın ettiği Beypazarı Festivali’ne bu yıl daha fazla katılımın olacağı tahmin ediliyor.
 
DÜNYA KÜLTÜRLERİ BEYPAZARI'NDA
Yabancı konuk ülkeler ve belediyeler halk oyunları gösterileriyle festivale renk katacaklar. İki gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri sunacak olan ülke temsilcileri, tüm Beypazarılılar tarafından merakla bekleniyor.
Son dört yıldır festivale katılan Japonya'nın yanı sıra geçen yıl katılan Bulgaristan ve Gürcistan'ın da kültürel özelliklerini yansıtan gösterileriyle bu yılda festivale renk katacakları tahmin ediliyor. Ülke temsilcileri iki gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri sunacak Japon sanatçılar ise bu yıl da kendi kültürlerine özgü sanatları uygulamalı olarak ziyaretçilerle paylaşacaklar.
 
YÖRESEL KÜLTÜRLER BİR ARADA
"Beypazarı Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali"nde, Çevre il ve ilçelerin yanı sıra bu yıl ülkemizin değişik yörelerinden, çeşitli illerden katılacak 30’u aşkın farklı il ve ilçe Belediyeleri Festivalde yer alarak kendi yörelerine özgü yiyecek ve el sanatları ürünlerini tanıtacaklar.
 
Sanayi-Ticaret Sergisi Açılacak
Bu sene festivalde ilk olarak Sanayi-Ticaret Sergisi açılacak. Beypazarı ve Yöresi Sanayi – Ticaret Sergisi İrfan Gümüşel Caddesi arkasında gerçekleştirilecek. Beypazarı Ticaret Odası tarafından desteklenen ve Mina Ajans tarafından organize edilen Sanayi fuarında özellikle Organize Sanayi bölgelerinde üretim yapan Sanayiciler ürünlerini sergileyecekler. Sanayiciler için Kaya Otopark olarak kullanılan park alanı ayrıldı. Kaya otopark 2 gün kapalı tutulacak, ilçeye gelen araçlar diğer otoparklara yönlendirilecekler. Festival günü Sanayiciler için Kaya Otopark içinde bulunan park alanında standlar oluşturulacak ve bu standlarda sanayiciler ürettikleri sanayi ürünlerini sergileyecekler.
 
Fotoğraf ve Resim Sergileri Açılacak
Kültür Festivallerinin vazgeçilemezleri sergiler bu yılda festivalde yerini alacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok sayıda sanatçının fotoğraf ve resim sergileri festivalin sanatsal yönünü ortaya koyacak. Bu yıl 10'a yakın sanatçının fotoğraf ve resim sergilerinin yer alacağı festival sürpriz sanatçıların konserleri ile devam edecek.
 
Konser Düzenlenecek.
Bu yıl ki Festivale Sanatçı İzel Konser verecek. Yöresel sanatçıların da katılması bekleniyor. Beypazarı'nda yapılacak konserler Beypiliç sponsorluğunda gerçekleşecek. Şehir stadyumunda Beypiliç sponsorluğunda düzenlenecek konserlerle dopdolu geçecek festival için işletmeler de hazırlıklarına başladı.
 
Organik Meyve-Sebze Standları Kurulacak
Bu yıl geçen senelerden farklı olarak Oğuzkent mevkiinde organik meyve –sebze stantları ile Suluhan yanına Köy ürünleri satış stantları kurulacak.
 
En İyi Havuç Yetiştiricisi yarışması yapılacak
Yine bu sene ilk olarak Beypazarı’nın simgesi olan havuç konseptli yarışmalar yapılacak. En iyi havuç yetiştiricisi yarışması, havuç yeme yarışması, havuç seçme yarışması, havuç bebekleri yarışması olarak dört farklı dalda yarışma gerçekleştirilecek.
 
Bahar Şenliği Düzenlenecek
Festival etkinlikleri çerçevesinde Herkes İçin Spor Federasyonu’nun “Bahar Şenlikleri” ise Atatürk Parkı içinde gerçekleştirilecek. Festival, kurulacak lunapark ile tam bir şenlik havasına dönüştürülecek.
Bu yıl Kayseriden Motorsikletli grupların da motorsikletleriyle Festivale katılacakları öğrenildi.
 
Beypazarı Esnafının Umudu Festival
Beypazarı Belediyesi Festival hazırlıklarını tüm hızıyla devam ettirirken Beypazarı esnaflarında da Festival hazırlıkları devam ediyor. Beypazarı Esnafı yeni düzenlenen Bankalar Caddesinde oluşacak satış standlarından yer talep ederken, bir çok esnaf festival amacıyla ilçeye gelen ziyaretçilere satabilecekleri ürün çeşitlerini çeşitlendirmeye ve satış alanlarında düzenleme gibi çalışmalarına da hız kazandırdı.
Esnafın beklentisi bu yıl düzenlenecek festivalde daha çok satış yaparak ekonomik sıkıntılarından biraz olsun rahatlamak, vergi, SSK gibi borçlarını ödeyebilmek. Bu yüzden Beypazarı Festivalini dört gözle bekleyen esnaf bu yıl yapılacak Festivalden oldukça umutlu.
 
Festival için hummalı çalışmaların sonuna yaklaştıklarını belirten Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp; festivalin büyük bir coşkuyla kutlanacağının altını çizerken katılımcıların daha önce gidip görme fırsatı bulamadıkları yöreler hakkında bilgi sahibi olacaklarını, o yörelere has lezzetleri tadabileceklerini söyledi.

Bu haber 1569 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri