Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

ASMMMO seçim için Beypazarını ziyaret etti.

12.05.2010


ASMMMO Seçime Hazırlık için Beypazarı Muhasebeci ve Mali Müşavirleri ziyaret etti.ASMMMO seçim için Beypazarını ziyaret etti.

ASMMMO Seçime Hazırlık için Beypazarı Muhasebeci ve Mali Müşavirleri ziyaret etti.

Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneğinin, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) seçimlerine hazırlık çalışmaları sürüyor. Haziran ayının ilk haftasında yapılacak seçimlerin çalışmaları kapsamında aday olan başkan, yönetim, ve disiplin kurulu ndan oluşan dernek üyeleri ilk olarak Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, daha sonra da Beypazarı ilçesinde Mali Müşavirlerle bir araya geldi. Üyelerin tanıtımı için seçim çalışmalarını sürdüren Birlik grubu akşamüzeri de Beypazarı'nda Serbest Muhasebeci Mali müşavirlerle bir araya geldi. Başağaç mahallesinde toplanan yönetim kurulu adayları, yapılan görüşmelerin ardından, Beypazarı serbest mali müşavirler, meslekte birlik gurubunda birlikte hareket etme görüşüne vardılar.

ASMMMO'nun Başkanlığına aday olan İbrahim Ulusoy, Beypazarı'nda yaptığı konuşmada, ASMMMO'nun yönetiminde değişim gerçekleştireceğini vaat etti. Önceliklerinin mesleğe hizmet olduğunu dile getiren Ulusoy, Mali Müşavir envanteri çıkararak meslektaşlara yönelik haksız rekabetin önüne geçeceklerini, asgari ücret tarifesinin altında iş kabul edilmesini önleyeceklerini, KDV oranını yüzde 8'e indirmeye çalışacaklarını ve tahsilat sorununu çözeceklerini söyledi. Ulusoy konuşmasının ardından Meslekte Birlik Grubu aday isimlerini Beypazarı üyelerine tanıttı.

Dernek Başkanı Halis Çalışgan da grup üyelerinin mesleklerini çok sevdiğini vurgulayarak, 'Mesleğimizin gelişmiş dünya ülkelerinde olduğu gibi, hak ettiği yere gelmesi için çaba gösteriyoruz. Bunun için öncelikli olarak az iş, kaliteli hizmet ve iyi ücret olmalı diyoruz' ifadelerini kullandı. Çalışgan, şunları kaydetti: 'Mesleğin üzerindeki haksız rekabet ve tahsilat meselesi olmak üzere var olan sorunların bitirilmesini düşünüyoruz. Mesleğimizin yeni iş alanlarına kavuşması gerekiyor. Gelişen ekonomik pastadan pay alması gerekiyor. Kayıt dışı ekonominin önlenmesi, ancak Mali Müşavirlerin desteği ile mümkün. Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin önerileri, onların tespitleri ve bu tespitleri kanunlara tebliğlere, yönetmeliklere aktarma pratik açıdan çok düzenleme sağlayacak düzenlemelerdir.'

Ankara Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneğinin, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) seçimlerine hazırlık çalışmaları sürüyor. Haziran ayının ilk haftasında yapılacak seçimlerin çalışmaları kapsamında dernek üyeleri ilk olarak Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, daha sonra da Beypazarı ilçesinde Mali Müşavirlerle bir araya geldi. ASMMMO'nun Başkanlığına aday olan İbrahim Ulusoy, Beypazarı'nda yaptığı konuşmada, ASMMMO'nun yönetiminde değişimi gerçekleştireceğini vaat etti. Öncelliklerinin mesleğe hizmet olduğunu dile getiren Ulusoy, Mali Müşavir envanteri çıkararak meslektaşlara yönelik haksız rekabetin önüne geçeceklerini, asgari ücret tarifesinin altında iş kabul edilmesini önleyeceklerini, Kdv oranını yüzde 8'e indiremeye çalışacaklarını ve tahsilat sorununu çözeceklerini söyledi. Dernek Başkanı Halis Çalışgan da grup üyelerinin mesleklerini çok sevdiğini vurgulayarak, 'Mesleğimizin gelişmiş dünya ülkelerinde olduğu gibi, hak ettiği yere gelmesi için çaba gösteriyoruz. Bunun için öncelikli olarak az iş, kaliteli hizmet ve iyi ücret olmalı diyoruz' ifadelerini kullandı. Çalışgan, şunları kaydetti: 'Mesleğin üzerindeki haksız rekabet ve tahsilat meselesi olmak üzere var olan sorunların bitirilmesini düşünüyoruz. Mesleğimizin yeni iş alanlarına kavuşması gerekiyor. Gelişen ekonomik pastadan pay alması gerekiyor. Kayıt dışı ekonominin önlenmesi, ancak Mali Müşavirlerin desteği ile mümkün. Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin önerileri, onların tespitleri ve bu tespitleri kanunlara tebliğlere, yönetmeliklere aktarma pratik açıdan çok düzenleme sağlayacak düzenlemelerdir.'


Bu haber 1781 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri