Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Gazetemiz Ses Getirmeye Devam Ediyor.

02.05.2010


Sorunların çözümünde gazete olarak sadece aracıyız. Olumlu haber yaparız. Olumsuz haberleri yapmaktan yana değiliz.14 Ağustos 2009 tarih 241 sayı nolu gazetemizde yayınladığımız Dudaş Köyünde Sağlık Tehlikede, Başkentin dibinde Beypazarı Dudaş Köyünde Kanalizasyon 2 aydır akıyor haberimiz ve http://www.yeniyildizgazetesi.com/habergoster.asp?id=871 2 Sürgün Ak Partili Beypazarı Ak Partili 2 sürgün adam; Cengiz Yılmaz ve Rahmi Çalışkan Haberlerimiz ses getirdi. Dudaş Köyü haberimizin hemen ardından yetkililer Köye giderek sorunu araştırdılar ve yanlış projeden dolayı kanalizasyon akıntısının olduğu tesbit edilerek kanalizasyonu daha aşağıdaki başka bir foseptik çukuruna aktardılar. Kanalizasyon mağduru Alaattin Tiftik yaşadığı sorun çözüldüğü için Gazetemize teşekkür etti.
 
2 Sürgün Ak Partili haberimiz sonrasında ise Ak Parti Beypazarı İlçe Başkanı Avni Erdoğan, Cengiz Yılmaz ve Vildan Çalışkan Ak Parti Ankara İl Başkanlığına çağırıldı.
2 mağdur memurun Beypazarı'na tayinlerinin çıkarılması bekleniyor. Biz bu haberi Ulusal Basına da taşıyabilirdik. Sorun çözülmezse Ulusal Basına da taşıyabiliriz. Ulusal Basının bu haberi kapacağından eminim. Ama amaç sorunların çözümünü sağlamak.
Haberde yazmadığımız 3 nci bir mağdur daha var. Oda Ak Parti Karaşar Eski Belediye Başkanı. 2009 seçimlerinde Karaşar'da seçimi kaybetti. O günden bu güne bir yerlere yerleştirilmeyi bekliyor ama halen bir yere yerleştirilmiş değil. Mağdurları oynuyor. Ak Parti'nin, eski Ak Partili Karaşar Belediye Başkanlarına da sahip çıkacaklarına inanmak istiyoruz.
Her 2 olayda da gazetemizin haberi sorunların çözümüne katkı sağladığından hem vatandaşlardan hem de mağdurlardan gazetemize teşekkürler yağmıştır. Okuyucularımızın ilgisine teşekkür ederiz.
 
Gazetemizin haberlerini takip eden ve sorunların çözümüne katkı sağlayan yetkililere ve son haberimizdeki olaya parmak basan ve sorununun çözümü için ilgilendikleri görülen Ak Parti İlçe Başkanı Avni Erdoğan başta olmak üzere Ak Parti Ankara İl Başkanına sorunların çözümüne sağlayacakları katkıdan dolayı gazete olarak teşekkür ederiz.
 
Ayrıca, hem Ulusal Basına Kemal ÇELEN imzasıyla taşıdığımız haberlerimiz, hem de yerel basın olarak gazetemiz ve internet sitemizde yayınladığımız haberlerimiz Bölge gündemini de oluşturmaya devam ediyor. Halkımızdan aldığımız destekle Bölgemizin tanıtım ve kalkınması için elimizden gelen gayreti gösterme gayreti içindeyiz. Kimseyle kavgamız olmaz. Kimseylede kavgalı değiliz. Bize saldırana da elimiz kolumuz bağlı duracak değiliz.
Biz gazeteciyiz. İspiyoncu, ajan, jurnalci, yada haberleri tehdit amaçlı kullanan, çıkarcı, yağcı, yalaka, yalakçı değiliz.
Beypazarı ilçesinde çıkan gazeteler ve Beypazarı adı altında yayınlanan internet sitelerinde gazetecilikle ilgili yazılar yazıldı. Belki bizim de adımız geçti. Cevap verme tenezzülünde bulunmadık. Çünkü bizim kendimizi isbatlama diye bir durumumuz yok. Haber gazeteciliğinde Beypazarı'nın ilk gazetesiyiz. Beypazarı'nın en eski ikinci gazetesiyiz. İnternet Haberciliğinde de ilkiz. Bizden önce internet haberciliği Beypazarı'nda yoktu. Gazetemizin internet sitesi yaklaşık 7-8 yıldır yayında. Ayrıca Beypazarı'nda gazeteci olanları da herkes biliyor. Neyin kavgası yapılıyor anlamış değilim. Kavga hak için ve ekmek için yapılır. Rekabetse tatlı bir olaydır. Kaliteyi ve en iyiyi yapmayı gerektirir. Sen en iyisini yapmazsan elbette birileri seni şikayet eder ve edecekte. Yasa, tüzük ve mevzuat neyi gerektiriyorsa yapmak başta gazetecilerin görevidir.
Biz Sadece Gazeteciyiz. Aldığımız ve duyduğumuz haberleri kaynağından alıp halka sunmaktır görevimiz. Toplumda haberlerle ikilik yaratmak, rant sağlamak, gazetecilerin görevi de değildir.
Gazete çıkardığımız günlerde gazetemizin baskısından önce ilçede çıkan diğer gazetelerin haberlerimizi basması endişesi ile haberlerimizi internet sitesine PDF olarak gazete basıldıktan sonra koyuyorduk. Çünkü emeğe saygı yok. Basıldıktan sonra haberlerimizi kim alırsa alsın bizim için önem arzetmiyor. Ama Gazetemiz basılmadan önce haberlerimizin başka bir gazetede çıkması tüm emeklerimizi boşa çıkarıyor. 1.5 seneyi geçkin bir zamandır Resmi ilanlarımız kesildiği için gazetemizin baskısını 3 aydır askıya aldığımızdan dolayı haberleri artık sitemize direk koyuyoruz. Her kes haberlerimizi kullanabilir. Haberlerimizi kullananlardan bir ricamız var. Emeğe saygınız varsa nereden alıntı yapıldığını yazın lütfen. Adımı yazmayın. Alıntı yaptığınız yere link verin. Sadece bunu istiyoruz. Explorer aramadan kopyala yapıştır yapmak zor olmasa gerek. Yani linki yazmak sizin için sorun olmaz sanırım. Sadece emeğe saygı.
Biz Gazetecilikle kalitenin rekabetinden yanayız. Haberlerin çalmadan, paylaşılmasından yanayız. Haberi aldığınız yeri yazmanız yeterli o kadar. Ulusal Basına çalışan ilçede zaten 3 arkadaş var. Ben bu güne kadar duyduğum, yakaladığım haberleri onlarla paylaştım. Hatta onlarıda habere giderken davet ettim, telefonla aradım. Onlarında haberlerini bizimle paylaşmalarını beklerim.

Bu haber 1321 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri