Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Kardeş Şehir Çatalcadan Beypazarına ziyaret

10.04.2010


CHP li Çatalca Belediyesi ile MHP li Beypazarı Belediyesi Kardeş Şehir oldular.Çatalca Belediyesi Meclisinin 7 Eylül 2009 tarihinde almış olduğu meclis kararı ile Beypazarı Belediyesini kardeş Belediye ilan ettiler. Beypazarı'nı kardeş şehir kabul etme kararından sonra Beypazarı Belediyesi de Çatalca Belediyesinin kardeş şehir olma talebini onaylamıştı.
Kardeş Şehir olan iki ilçenin Çatalca Belediyesi yöneticileri iki ilçenin Kardeş Şehir ilan edilmesi nedeniyle Çatalca Belediyesinden bir heyet Beypazarın'a misafir oldular.
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca CHP İlçe Başkanı Süleyman Kolcuoğlu, Meclis Üyeleri Ufuk Akın, Ekrem Alabey Remziye Aslanca, Gülten Kıran, CHP İlçe Sekreteri Faik Talu, Başkan Yardımcısı Ufuk Akın, Metin Sezen ve Belediye Personeli Beypazarı'na geldiler.
Çatalca Belediyesinden gelen heyeti CHP Beypazarı İlçe Başkanı Sadi Aras karşıladı.
Sabah Kahvaltısında Belediye Başkanı Cengiz Özalp ile Taşmektepde birlikte olan heyet Gümüşçüler Çarşısı ve Halk Eğitimi Merkezi gezisinden sonra Belediye Başkanlığı makamında Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp ile bir araya geldiler. Belediyede karşılıklı bilgi alışverişinde bulunan Başkanlar kardeşçe sohbet ettiler. 2 ilçeninde tarihi ilçe olması ve iki ilçede de sit alanlarının olması nedeniyle karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp'i 22-26 Nisan tarihleri arasında yapılacak Çatalca Çocuk Festivaline davet etti. Bu Festivale Beypazarı'ndan çocuklarımız da katılırsa bizi mutlu kılacaktır diyen Kara Çatalca'nın Festivali Erguvan Festivaline de Beypazarı Belediye Başkanı Özalp'i davet etti.
Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp; 'insanların birleşmesi, ortak paydada buluşması, kültürlerin kaynaşması, birlikte çalışmaya bağlı. Festivallerinize davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Bizde sizi Haziran ayında yapılacak Beypazarı Festivaline davet ediyoruz'' dedi.
Özalp; ''yaptığınız restorasyonlara ne kadar katkı verebilirsek bizi mutlu eder. Amacımız halkımıza hizmettir. Görevimizde kaldığımız süre içinde amacımız seçmenimize, halkımıza hizmet etmektir.'' dedi Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara Çatalca'nın simgesi Erguvan ağacı getirdiklerini belirterek Beypazarı ikliminde ve toprağında bu ağacın tutup tutmayacağını bilmiyoruz ama Çatalcanın simgesi Erguvan Ağacını getirdik ve Beypazarı'na hediye ediyoruz diyerek Başkan Özalp'a bir tablo, bir plaket ve çikolata ikramında bulundu.
Cengiz Özalp'de Çatalca Belediye Başkanına Beypazarı Evlerini anımsatan bir hediye takdim etti. Daha sonra kardeş şehir olma protokolü karşılıklı olarak imzalandı. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara '200 Yunanlı vatandaşı çatalca'da ağırlayacaklarını hatırlatarak, Çatalca'da yaşanan sel afetinin yaralarının sarılmaya çalışıldığını belirterek sel afetindeki olaylardan ve anılardan bahsetti. Çatalca'da turizmin Beypazarı model alınarak başlatıldığını söyleyen Kara Beypazarı bunu başarmışsa biz neden başaramayalım diyerek Beypazarı'nı örnek alıyoruz. Yaptığımız festivallerde de Beypazarı görüntülerini izlettirerek insanlara örnek şehir olan Beypazarı'nı tanıtıyoruz.''  Beypazarı'ndan da bu konuda destek bekliyoruz'' dedi.
Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, müze sayısını Beypazarı'nda çoğalttıklarını belirterek Beypazarı'nda 5 tane müze var. Müzeyi ziyaret edenlerin sayısı 200 bin kişi. Ama müzeye girmeyen çarşıyı gezen kalabalık, müzeyi gezenlerin 2 katı. Tahmini 2009 yılında ilçeyi ziyaret edenler 400.000 rakamına ulaşıyor, açıklamasını yaparak turizmde başarılı olmanın püf noktalarını konuk başkan ve heyete anlattı.
Özalp; ilçeyi ziyarete gelen misafirlerin alışveriş yaparken bir esnafa gidip ben aşağıdaki esnafdan şu fiyata aldım deyince benim diğer esnafım madem o size o fiyata bıraktı bende o fiyata bırakayım demekte, akşam olunca da şikayetler bize ulaşmakta. Biz buna formül bulduk. Düzgün fiyat listesi asılsın. Her işyerinde mal aynı fiyattan satılsın. Şikayetler azalsın. Ama ürün marka olmuşsa istediği fiyata satsın. O artık yılların vermiş olduğu bedelin karşısıdır. Üründe alt limiti belirledik. Alt limitin altına inmeyin diyoruz. Bu fiyat konusu turisti çok etkiliyor. Olumsuz bir davranış karşısında bir gelen bir daha gelmiyor. Çarşı içindeki fırınların kokusu var. Ama turizmde imalatla satış aynı yerde olmazsa o verimi alamıyoruz. Gelen turist gözüyle görmediği sürece alışveriş yapmıyor. Teşvik ettik esnafı. Ne yaparsanız yapın göz önünde yapın, Gıda da olsa, el sanatı da olsa göz önünde yapılsın. İnsanlar bakarak alsın.'' açıklamasını yaptı.
Belediyede yapılan karşılıklı görüş alışverişin ardından öğle yemeği için Tarihi Taş Mektep restaurantına geçildi. Daha sonra ilçe gezisine devam edildi. Hırılık Tepeden Beypazarı'nı kuşbakışı seyreden konuk heyet, Beypazarı'nda gerçekleşen restorasyon çalışmalarını ve tarımdaki başarılı uygulamaları incelemnek için gezi iki gün sürecek.
Kardeş Belediye Çatalca Belediyesi ile her alanda çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, bu tür paylaşımların her iki ilçeyi de geliştireceğine inandığını belirtti. Özalp; Çatalca Belediyesi ile 'Kardeş Belediye' olma kararının her iki belediye açısından da çok olumlu bir gelişme olduğunu belirtirken, bunun sonrasında iki ilçe arasındaki turizm ve tanıtım faaliyetleri açısından da büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Bu haber 1193 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri