Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Kamyona Kesilen Ceza Otomobile Geldi

25.02.2010


Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğünden Temiz Kağıdı Alıp Otomobiline Taktırdığı Plakaya Gelen Ceza Çeleni Şaşkına Çevirdi. Çelen, Plakanın Bir Kamyona Ait Olduğu ve 6 Yıl Önce Ceza Kesildiğini Öğrendi.Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü'nden Temiz Kağıdı Alıp Otomobiline Taktırdığı Plakaya Gelen Ceza Çelen'i Şaşkına Çevirdi.
Çelen, Plakanın aracuna taktırmadan önce bir Kamyona ait olduğunu ve 6 Yıl Önce Ceza Kesildiğini Öğrendi.
Beypazarı İlçesi'nde esnaflık yapan Kemal Çelen, 6 yıl önce bir kamyona ait olduğunu öğrendiği plakaya kesilen cezanın, Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nden temiz olarak alıp, otomobiline taktırdığı aynı plaka için adına 6 yıl sonra gelen ceza tebligatı karşısında şok oldu.
Kemal Çelen, aldığı ikinci el otomobile trafik tescili sırasında verilen daha önceden bir kamyonda olduğunu öğrendiği plakaya, plakayı taktırmadan önce İstanbul'daki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve otoyoldan ücret ödemeden geçtiği gerekçesiyle kesilen cezanın kendisinden istenmesi karşısında ne yapacağını şaşırdı.
 
15 gün içinde ödeyin tebligatı
 
Kemal Çelen, 6 yıl önce Fatih Sultan Mehmet köprüsünden 3 kez ücret ödemeden geçtiği gerekçesiyle bir kamyona ait olduğunu öğrendiği 06 BAG 66 plakaya kesilen cezanın, bu tarihlerden 6 ay sonra Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü'nden temiz olarak alıp, otomobile taktırdığı plakaya 6 yıl sonra gelen cezaya anlam veremediğini söyledi.
Çelen, kendisinin bu tarihlerde İstanbul'a hiç gitmediğini, ikinci el satın aldığı otomobilinin de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçmediğini iddia ederken şunları söyledi:
22.02.2010 Tarihinde T.C. Ulaştırma Bakanlığı TCK 17. Böl. Müd. A.K.M. Başmüh.’den PTT kanalıyla Kemal ÇELEN adına B.11.1.tck.1.17.15.00/773-1807289 SAYILI Geçiş ücreti konulu bir tebligat ulaştı. Tebligatta 16.01.2004, 25.02.2004, 10.03.2004 tarihlerinde ayrı ayrı 3 sefer Otoyol ve Boğaziçi köprülerinden ücret ödemeden geçtiğim belirtilerek 46,50 TL ceza ödemem gerektiği yazılıyor. Geçiş ücreti hariç 10 katı idari para cezası üzerinden ceza ödememe ve 15 gün içinde ödeme yapmam bildiriliyor. Şaşırdım. Çünkü benim o tarihlerde arabam yoktu. Suçun işlendiği en son tarihinden 3 ay sonra 25 Haziran 2004 tarihinde 71 AK 289 plakalı 1989 model İkinci el Toros satın aldım. Suçun işlendiği gözüken cezanın kesildiği plaka aracıma suç tarihinden 5 ay sonra Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından tescil edildikten sonra satın aldığım araca tescil edilerek takıldı. Bu Plaka aracıma Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından verildi. İşlemleri tamamlayıp aracımı 2 yıl kullandıktan sonra 4 yıl önce başkasına sattım. Aradan 6 yıl geçti. 6 yıl sonra Ulaştırma Bakanlığı T.C. Karayolları (TCK)17'nci Bölge Müdürlüğü'nden Kemal Çelen'e adına gönderilen tebligatta, 16 Ocak 2004, 25 Şubat 2004 ve 10 Mart 2004 tarihlerinde otoyol ve köprüden ücret ödemeden geçtiğim ve 46.50 TL geçiş ücreti ile 10 katı idari para cezasını 15 gün içinde ödeme tebligatı geldi. Beypazarı Trafik Tescil Denetleme Büro Müdürlüğüne müracaat ederek 08.07.2004 tarih ve 24806 sayı ile 06 BAG 66 plaka aracıma tescil edildi. Tescil edildiği tarihten 4, 5 ve 6 ay öncesine rastgelen İstanbul-FSM Köprüsünde işlendiği belirtilen suç ve ceza araştırılmadan adıma gönderiliyor. Tebligat elime ulaşınca Trafik Tescil Müdürlüğüne gittim. Cezanın kesildiği tarihlerde 06 BAG 66 Numaralı plakamın bir kamyonda takılı olduğunu öğrendim. Ben 06 BAG 66 plakalı aracımı 22.01.2007 tarihinde sattım. Aracımı sattığım tarihten bu güne 3,5 sene geçmiş. Cezanın yazıldığı tarihten ise 6 sene geçmiş. Sattığım araba ise birkaç el değiştirmiş. Ama ne yazık ki hayatta gitmediğim ve geçmediğim İstanbul-FSM Köprüsü cezası bana kesilmiş. Asliye Ceza Mahkemesine müracaat edip itiraz ettim. İnsanlar ödenecek ceza az diyerek mahkemeye itiraz etmiyorlar ve gönderilen parayı ödüyorlar. Bu konuda örnekler de var. Ben itiraz edeceğim. Yetkililer rastgele ceza yazıp insanlara gönderiyorlar. Araştırsınlar öyle göndersinler. İşlenmemiş bir suçtan mağdur ediliyoruz. Rahatımız kaçırılıyor. Bunun suçlusu kim? Hakkımı arayacağım
6 yıl önce bir kamyona ait olduğunu öğrendiğim 06 BAG 66 plakaya Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kesilen ceza, olayın geçtiği tarihten 6 ay sonra Kırıkkale plakası olarak satın aldığım ve 2 yıl sonra sattığım otomobilin plakasına kesiliyor. Bu olaya çok şaşırdığını, suçun işlendiği son tarihten 4 ay sonra 25 Haziran 2004'te 71 AK 289 plakalı 1989 model ikinci el otomobil satın aldığını belirten Çelen, tepkisini şöyle dile getirdi: Suçun işlendiği tarih olarak belirtilen cezanın kesildiği ve kamyona takılı olduğunu öğrendiğim plaka, bu tarihten 5 ay sonra Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından tescil edildikten sonra satın aldığım otomobilime taktırdım. Otomobilimi de aynı plaka ile temiz olarak 4 yıl önce sattım. Cezanın yazıldığı belirtilen tarihten itibaren 6 yıl geçti. Plakamı taktırdığım tarih ile suçun işlendiği tarih arasında 6 ay öncesine denk gelen bir fark var. Suçun işlendiği tarihlerde bir kamyona ait olduğunu öğrendiğim plaka için adıma aradan 6 yıl sonra ceza tebligatı gönderiliyor. Tescil ettirerek hiçbir cezası olmadığı belirtilen, 4 yıl sonra da temiz olarak sattığım otomobilim için plakaya gelen cezaya anlam veremedim. Hakkımı yasal yollardan arayacağım'' dedi.

Bu haber 1506 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri