Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Beypazarı lisesi dünya şampiyonu

01.07.2009


Estonyada yapılan Dünya Liseler arası Dünya Şampiyonasında Beypazarı Lisesi Takımı dünya Şampiyonu oldu.Dünya Liseler Atletizm Şampiyonası'nda, Beypazarı Lisesi bayanlarda takım halinde şampiyon oldu.
Estonya'nın başkenti Tallinn'de sona eren şampiyonada piste çıkan Türk atletler, bireysel olarak 6, takım halinde ise 1 birincilik elde etti ve Türk atletizm tarihinde de bir ilke imza attı.
Beypazarı Lisesi, bayanlarda topladığı 695 puanla, 691 puanlı Çin Halk Cumhuriyeti'ni geride bırakarak takım halinde birinciliğe uzandı.
Estonya'daki yarışların erkekler kategorisinde ise İzmir Hayrettin Duran Lisesi takım halinde 4.lüğü elde ederken, Türkiye Erkek Karma Takımı da şampiyonadan 3. sırada ayrıldı.
Milli atlet Pınar Aday, ilk gün yarışlarında, bayanlar uzun atlamada 6.05'lik derecesiyle yıldızlar Türkiye rekorunu kırdı. Şampiyonanın son gününde altın madalya kazanan Türk atletler ve branşları şöyle:Gamze Barlas (3 adım atlama), Ümit Sungur (sırıkla atlama), Pınar Aday (100 metre engelli), Toros Pilikoğlu (100 metre), Yiğitcan Kaya (110 metre engelli), Kübra Sesli (3 adım atlama), Ankara Beypazarı Lisesi Bayan Takımı (İsveç bayrak).
LİSELERARASI DÜNYA ŞAMPİYONASI'NDA MADALYALARI TOPLAYAN YURDA DÖNEN ATLETLERE ALTIN ÖDÜLÜ
26 Haziran'da Kadrioru Stadyumunda Yapıldığı Şampiyonanın Açılış Konuşmasını da Estonya Devlet Başkanının Eşi Evelli Ilves'in Yapmıştı.
Türkiye Okul Sporları Federasyonu Faaliyeti Olan Dünya Liseler Atletizm Şampiyonası Estonya'nın Tallin Şehrinde 26 Ülkeden 624 Sporcu ve İdarecinin katılımıyla yapılan yarışmada Beypazarı Lisesi Takım olarak 1. nci oldu.
Estonya Televizyonun açılışını canlı verdiği seremoniye Estonya Devlet Başkanı eşi, Tallin Belediye Başkanı, ISF Genel Sekreteri, ISF Teknik Kurul Üyeleri, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunlarında Disk atmada şampiyon olan Gerd Kanter, ülkelerin temsilci ve sporcuları katıldı. Açılışta Estonya Türk Büyükelçiliği yetkilileri de kafileye katılarak sporcularımızın yanında yer aldılar.
Şampiyonada ülkemizi bayanlar okul takımında Beypazarı Lisesi, erkeklerde ise İzmir Hayrettin Duran Lisesi temsil ederken ayrıca farklı okullarda öğrenci olan 6 bayan (Pınar Aday- İzmir Karşıyaka Şemikler Lisesi, Cemre Ünal Ankara TED, Gamze Bulut Eskişehir Spor Lisesi, Dilek Özada Zonguldak Fener Lisesi, Kader Ceyhan Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi, Kübra Sesli Sakarya 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi.) 6 erkek (Toros Pilikoğlu İstanbul Özel Getronagan Lisesi, Alper Kulaksız Sivas Ahmet Ayık Lisesi, Halit Kılıç İstanbul Özel Sarıyer Doğa Lisesi, Muhammet Emin Tan Sivas Ahmet Ayık Spor Lisesi, Ümit Sungur Ankara Mimar Sinan Teknik Ve End. Meslek Lisesi, Mehmet Tekelioğlu Aydın Lisesi.) sporcu da seçmeli sporcular olarak temsil ediyorlar.
1.gün yapılan yarışmalarda;
800m. De yarışan Hande Yazıcıoğlu 4x100m 2.14.59 derecesiyle 1. Oldu. 300 m Engellide yarışan Kübra Sesli 43.01'lik derecesiyle seçmeli ülke sporcuları arasında 1.ci, Esengül Gökdemir: 4x100m Dünya Birincisi, 200 m de Nimet Karakuş 4x100 24.80' lik derecesiyle 1., Cirit atma da Alper Kulaksız 53.95' lik derecesiyle 1., 300 m engellide Cansu İzci 4x100m 45.15' lik derecesiyle okul takımları arasında 1., 1500 m de Gamze Bulut 4.31.82'lik derecesiyle 2., 400m de Kader Ceylan 59.20' lik derecesiyle 3., Uzun Atlamada Pınar ADAY 6.05m ile Türkiye Yıldızlar Rekoru kırdı. 1500m de Agit Mutlu 4.02.03' lük derecesi ile 1. 800m de Halit Kılıç 1.52.93 ile 1., Cirit Atmada Alper Kulaksız 56.20m ile 2 oldu.
2.gün yapılan yarışmalarda;
3 adım atlamada Gamze Barlas 3 adım atlama 11.74m ile 1., Sırıkla atlamada Ümit Sungur 4.32m ile 1., 100m engellide Pınar ADAY 14.19m ile 1, 100m de Toros Pilikoğlu 10.35 ile 1., 110m engellide Yiğitcan Kaya 1., 3 adım seçmeli takımda Kübra sesli 12.01m ile 1., Ayrıca İsveç Bayrak Yarışında Beypazarı lisesi 1. oldu.
Ülkemizi başarıyla Temsil Eden Beypazarı Lisesi Bayan Takımı ve İzmir Hayrettin Duran Erkek Lisesi öğrencileri Madalyalarını ISF (Uluslararası Okul Sporları Federasyonu) Teknik Kurul As Başkanı Nihat Doker verdi.
CUMHURBAŞKANI GÜL BAŞARIYI TELGRAFLA TEBRİK ETTTİ.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dünya Liseler Atletizm Şampiyonası'nda, Ankara Beypazarı Lisesi'nin, bayanlarda takım halinde dünya şampiyonu olması dolayısıyla Okul Müdürü Kemalettin Yıldırım'a bir telgraf göndererek, bu başarıya imza atan gençlerimizi ve teknik kadroyu tebrik etti.
Dünya Liseler Şampiyonu Beypazarı Takımının Antrenörü Muhsin Soysal; ‘’Şampiyon Olacağımıza Kimse İnanmamıştı’’ dedi.
Kızların antrenörü ve aynı zamanda Beypazarı Lisesi'nde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Muhsin Soysal, sporcularının performanslarının çok iyi olduğunu belirterek, yarışmalarda bekledikleri dereceleri aldık ve mutluyuz dedi.
Soysal; ''Gurur verici bir başarı. Çok çalıştık. Şampiyonaya giderken başaracağımıza inancımız vardı. Sporcularımı bir kez daha kutluyorum. 6 yıldır Türkiye Şampiyonluğu sonucunda hayal ettiğimiz Dünya Şampiyonluğunu da kazandık. Bu şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bize büyük desteklerinden dolayı EGO Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum.'' dedi.
Soysal,''Sporcularımızla 7 yıldır birlikteyiz. 500 çocuk üzerinde tarama yaptık ve en yetenekli 15 çocuğu izlemeye aldık. Bu başarı, 7 yıl önce atılan temellerin sonucudur. Türkiye Şampiyonu olarak ülkemizi temsil eden Beypazarı Lisesi, EGO Spor Atletizm Takımının da altyapısını oluşturuyor.
25-26 Mayıs'ta Bursa'da yapılan Liseler Türkiye Şampiyonası’nda Ankara'yı temsil eden Beypazarı Lisesi, 13.086 puanla Türkiye Şampiyonu olurken en yakın rakibine de 1.053 puan fark atmıştı. Bu yarışmada Türkiyeyi temsil hakkı kazanmıştı.
Soysal; Çalışmalarımız, kulüple de birleşince başarı kaçınılmaz oldu. Dünya Şampiyonası'na katılabilmek için önce Ankara şampiyonu, sonra Türkiye şampiyonu olmanız gerekiyor. 10 yaşında aldığım bu çocuklar, 11 yaşından itibaren Türkiye Şampiyonaları'nda yarışmaya başladı ve üst üste 6 kez şampiyon oldular. Dünya şampiyonu olacağız dediğimiz zaman bize kimse inanmadı. Dünya Şampiyonu oldukları için büyük bir gurur yaşıyoruz. Bu başarı kolay yakalanmadı. Biz bu öğrencileri 10 yaşında seçtik ve haftada 6 antrenmanla tüm yarışmalara hazırlandık. 7 yıldır devam eden çalışmalar içinde şimdiye kadar bu noktalara geldik. İnanıyorum ki bu çocuklar 2016 yılında Olimpiyatlarda da madalya alacak'' diye konuştu.
Beypazarı Kaymakamı Aydın Millileri kabul etti
Beypazarı Kaymakamı Hikmet Aydın, atletizmde Dünya şampiyonu olan Beypazarı Lisesi Kız Takımı'nı makamında kabul etti.
Estonya'da düzenlenen Liselerarası Atletizm Yarışması'nda Dünya şampiyonu olan kız takımına çeşitli hediyeler veren Aydın, gelecek yarışmalarda da başarı beklediğini kaydetti. Kız takımının başarılarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Aydın, ''Bizlere Dünya şampiyonluğu sevincini yaşatan kızlarımıza ve antrenör Muhsin Soysal'a teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk sayesinde vatandaşlarımız ve kızlarımızın aileleri büyük bir mutluluk yaşadı. Beypazarı ilçesinde budan böyle herkesin maddi ve manevi gücü kızlarımızın yanında olacaktır'' dedi.
Milliler Ödüllendirildi.
25 -30 Haziran 2009 Tarihleri arasında estonya'da Yapılan Dünya Atletizm Yarışmalarında Şampiyon olan Beypazarı Lisesi Kız Takımı, ödüllendirildi.
Beypazarı Lisesi Kız Takımı öğrencilerine İlçe yöneticileri ve ilçedeki iş adamları tarafından birer cumhuriyet altını hediye edildi. Belediye Başkanı Cengiz Özalp, takım sporcuları, sporcuların aileleri, antrenörler ve okul müdürlerine, Tarihi Taş Mektep'te bir kutlama yemeği verdi. Yemeğe Kaymakam Hikmet Aydın, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temur, eski EGO Genel Müdür Yardımcısı, EGO Spor Yön. Kur. Üyesi Avni Erdoğan, okul müdürü Kemalettin Yıldırım ve antrenör Muhsin Soysal ile takıma sponsor olan iş adamları katıldı.
İlçe Milli Eğitim müdürü Ahmet Temur ise yarışmalar öncesinde, kızların başarıları ile gurur duyduklarını dile getirerek, ''İşadamlarımız kızlarımıza sponsor oldular, kendilerine teşekkür ediyorum'' diye konuştu. Yemeğin ardından, iş adamları Niyazi Ercan, Mehmet Akbacakoğlu ve Nevzat Göçmen, şampiyon takımın sporcularına birer Cumhuriyet Altını hediye ettiler.
Kaymakam Aydın, çocuklara maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen iş adamlarına Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp'e ve eski EGO Genel Müdür Yardımcısı, EGO Spor Yön. Kur. Üyesi Avni Erdoğan'a katkılarından dolayı birer plaket verdi. Belediye Başkanı Cengiz Özalp; Seçildiğimden bu güne ilk aldığım ödül olan bu plaket aldığım günün önemi nedeniyle bu ödülü daha da anlamlı kılıyor. Teşekkür ederim. Bizlere Şampiyonluğu getiren bu kızlarımıza desteğimiz devam edecek'' dedi.
EGO GENEL MÜDÜRÜ AVNİ ERDOĞAN: ''DESTEKLERİMİZİN SONUCUNU ALDIK
Eski EGO Genel Müdür Yardımcısı, EGO Spor Yön. Kur. Üyesi Avni Erdoğan, yaptığı konuşmada, ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in selamlarını getirdim. Bu çocuklar bizim evladımız ve hemşehrimiz, bunlara sahip çıkmayacağız da kimlere sahip çıkacağız'' dedi. Şampiyon sporcuları, EGO adına takıma aldıklarını ve bu sayede sporcuların daha ciddi çalışmalarda bulunduklarını anlatan Erdoğan, ''Arkalarında kulüp desteği olması gerekiyordu, ferdi olarak bir çalışma yapmaları çok zordu. Desteklerimizin sonucunu aldık. Onlar da bu şampiyonluğu bize armağan ettiler. Bundan böyle desteklerimiz sürecek'' diye konuştu.
Ayakkabı Dünyası sahibi iş adamı Mehmet Akbacakoğlu ise ''Bu çocuklar için ne yapsak azdır. Bir ilçeden böylesine güzel bir takım çıkıyor ve atletizmde dünya şampiyonu oluyor. Kendilerini kutluyorum. Desteğimiz sürecek'' ifadelerini kullandı.
Akbacakoğlu, antrenör Muhsin Soysal'a da kapalı bir zarfla hediye verdi.
Beypazarı Karakoca Maden Suyu sahibi iş adamı Niyazi Ercan da diğer branşlarda dünya şampiyonu olanların yere göğe sığdırılamadığını dile getirerek, bu sporculara sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti. Son olarak Kaymakam Aydın, çocuklardan desteklerini esirgemeyen iş adamlarına teşekkür ederek, ''Bizler de destek olmaya çalışıyoruz. Bu başarıda emeği geçenleri kutluyorum. 2016 Olimpiyatları'nda bu kızlar mutlaka madalya alacaktır, buna inancım sonsuz'' dedi.

Bu haber 2849 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri