Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Emekli Bir-Sen BBP yi ziyaret etti.

15.08.2010


BBP;Emeklilerin promasyon sorunu bir an önce çözülmesiBüyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu, Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı ile Yönetim Kurulu üyeleri ve beraberindeki emeklileri BBP genel merkezinde kabul etti.
 

Büyük Birlik Partisi  Genel Başkanı Yalçın Topçu, kabulde yaptığı konuşmada, Başbakan’ın Anayasa Değişiklik paketi ile ilgili partimize geldiklerinde referandum ve terör dışında 2 mesele daha görüştük birisi emeklilerimizin promosyon meselesi ikincisi de özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları Ak Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç beni aradı sayın başkanım rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun vermiş olduğu Özel Güvenlik Görevlileri ile alakalı kanun teklifini yasama dönemi başlar başlamaz yani ekim ayı içerisinde kanunlaştıracağını söyledi.  Bende Ak Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç’a dedim ki bu sayın Başbakan’ın sözümü dedim evet dediler.

Büyük Birlik Partisi olarak emeklilerle ilgili bugüne kadar en çok çalışan parti olduklarını belirterek, emeklilerin promosyon sorununun bir an önce çözülmesini istedi. Promosyon kaybının sorumlusu olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'i gösteren Topçu, bu hak kaybının bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

Büyük Birlik Partsi Topçu, Türkiye'de yaklaşık 9 milyon 250 bin emekli olduğunu söyledi. Türkiye'nin sosyal kesimleriyle ilgili ciddi sıkıntılar olduğunu ifade eden Topçu, her platformda emeklilerin sorunlarını dile getirdiklerini belirtti.

Banka promosyonlarının tamamının kamu çalışanlarının yanı sıra emeklilere de ödenmesine yönelik bir düzenleme yapılmasını isteyen Topçu, şunları kaydetti:

''Emekliler ekmek büfelerinden aylık almıyor, bankalardan alıyor. Promosyonların emeklilere ödenmemesi eşitlik ilkesine aykırı. Emeklilerin aylıkları, yeni işe başlayan bir memurun aldığı maaş oranında düzeltilmelidir. Bunun devlete yük getireceğini düşünmüyorum. Gidip, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde 'Hak yiyen Dinçer' diye mi bağıralım? Niye bizi buna zorluyorlar? Bu hak kayıplarının sorumlusu Ömer Dinçer'dir. Tüm emekliler bunu bilsin. Emeklilerin hak kayıplarının önüne geçilmezse tüm yurtta, Başbakan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'na 'el mi yaman, bey mi yaman' gösteririz.''

Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı da, emeklilerin açlık sınırında yaşadığını söyledi. Banka promosyonlarının tamamının kamu çalışanlarına ödenmesine yönelik Başbakanlık genelgesinin yayımlandığını hatırlatan Odabaşı, ''Banka promosyonlarının emeklilere de ödenmesini istiyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer söz verdiği halde, emeklilerin bu konudaki mağduriyeti giderilmedi. Emekli aylıklarının yeni işe başlayan bir memurun aldığı maaşa yükseltilmesini istiyoruz. Ayrıca, emeklilerin örgütlenmesinin önünün açılmasını istiyoruz.''

Kabulün ardından Odabaş, Topçu'yu sendikaya kayıt imzası attırarak şeref üyesi yaptı. Türkiye ilk kez bir parti başkanı emekli sendikasına üye oldu.

Emekli Birliği Sendikası (Emekli-Bir-Sen) Genel Başkanı İsrafil Odabaşı, referandumda 'evet' diyeceklerini açıkladı.

Odabaşı, Anayasa Paketi'nde eksiklikler olmasına karşın sendika olarak referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını belirtti. Odabaşı Anayasa Değişikliğine 'evet' demelerinin nedeni olarak ise ülkede güzel şeylerin olacağını gösterdi. Ayrıca Odabaşı, Referandumda muhalefetin başlattığı 'hayır' kampanyasının tutarsız olmasının da 'evet' demelerinde etkili olduğunu kaydetti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu, Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Kabulde konuşan Odabaş, emekliler olarak referandumda 'evet' diyeceklerini açıkladı. Bu anayasanın ülkeye olumlu şeyler katacağını belirten Odabaş, "Muhalefetin 'hayır' kampanyasının tutarlı olmadığı için darbecileri ve Kenan Evren'e yargı yolu açtığı için 'evet' diyeceğiz."


Bu haber 1499 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Haber Merkezi
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (25)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri