Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

MUHSİN YAZICIOĞLU PARKI AÇILDI

22.07.2010


Kazanda Muhsin Yazıcıoğlu Parkı açıldıKazan’da Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Kazan Belediyesi tarafından ortaklaşa yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu parkı düzenlenen törenle açıldı.

Parkın açılış törenine Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı küçük bir konser verdi. Kazan Belediyesi tarafından hazırlanan ve üzerinde merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafı ile ‘Üşüyorum’ şiirinin yazılı olduğu kırmızı güller belediyenin halkla ilişkiler görevlileri tarafından törene katılanlara dağıtıldı.

Törende bir konuşma yapan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Kazan’da yapılan parkın Muhsin Yazıcıoğlu’nun adına yakışır güzellikte olduğunu belirterek, “Mütevazi kişiliği ve mücadele azmi ile toplumun her kesiminin sevgi ve saygısını kazanmış bir liderin adının sonsuza kadar yaşatılacağı bu parkın açılışını hep birlikte yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sevgili Lokman Ertürk bizim kardeşimizdir. Kazan’ın çehresinin nasıl değiştiğini herkes görebiliyor. Esas olan halka ve Hakka hizmettir. Hangi partide olduğumuz önemli değil, burada yapılan bu güzel hizmetten dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’i ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü kutluyorum. Muhalif düzlemde siyaset yapmak ayrı, iyi işler yapanın parti gözetmeksizin yanında olmak başka. Bizler iyi ve doğru olan halkın ve hakkın yanında her iyi icraatın destekçisi oluruz… Rahmetli Genel Başkanımızın bize bıraktığı ilkelerden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Millet iradesinin ve demokrasinin yanında, tüm Türkiye’yi kucaklayan bir hareketiz… BBP’liler için söz konusu vatansa ve gerisi teferruattır.” dedi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Kazan’ın her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçe olduğunu belirterek, “Merkezdeki ilçelerde ne varsa Kazan’da da aynıları var.  Lokman kardeşim çok çalışkan. Hükümetimiz, Büyükşehir ve Kazan Belediyesi olarak el birliği ile Kazan’a sayısız hizmetler ve yatırımlar kazandırdık. Burada yaptığımız park da hem merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na hem de Kazan’a yakışacak nitelikte 30 bin metrekare alan üzerine kurulu bir park oldu. Rahmetli Yazıcıoğlu gülü çok severdi. Bu nedenle arkadaşlarımız onun adının verildiği bu parka 16 bin 400 adet gül diktiler. Bana göre rahmetlinin en büyük iki özelliği milli bir mesele olduğu zaman asla particilik yapmaması ve yalan söylememesiydi. Kendisini bir kez daha buradan rahmetle anıyorum. Mamak’ta da bir park yaptık ve oraya da kendisinin adını vereceğiz. İnşallah Allah bizi onunla cennetinde buluşturur.” şeklinde konuştu.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de Kazan’ın son yıllarda gösterdiği değişim ve gelişimin üniversite öğrencilerine tez konusu olduğunu vurgulayarak, “ Biz bu gelişimi sağlamak için çok çalıştık. Yetişemediğimiz yerde başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımız, milletvekillerimiz ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’den destek aldık, birlikte çok önemli çalışmalar yaptık ve hizmetler kazandırdık. Bugün açılışını yaptığımız bu park da onlardan birisidir. Ülke siyasetinde çok önemli bir yeri olan merhum Muhsin Yazıcıoğlu, aramızdan ayrıldığı son gününe kadar  her gününü vatanının ve milletinin sıkıntılarını çözmek için çalışarak geçirmiş bir liderdi. Siyaseti amaç olarak değil araç olarak gören, milli ve manevi değerlerimizin her zaman savunucusu ve koruyucusu olan Yazıcıoğlu, değerlerinden asla taviz vermeden, hep inandığı gibi yaşamıştır.  Çok kısa bir dönem de olsa kendisi ile çalışmış olmaktan her zaman onur duyduğum merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun aziz hatırasını yaşatacak olan bu parkın hayırlı olmasını diliyor, kendisini rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun.” şeklinde konuştu. 

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcı da gösterdikleri vefa ve emeklerinden dolayı Melih Gökçek ve Lokman Ertürk’e teşekkür ederek, samimi duygularını ifade etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın açılışı yapıldı. Parkı vatandaşlarla birlikte gezen Yalçın Topçu, Melih Gökçek, Gülefer Yazıcıoğlu ve Lokman Ertürk, parkın içinde bulunan ve üzerinde Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafı ile ‘Üşüyorum’ şiirinin yer aldığı anıtın da açılışını yaptılar. 


Bu haber 1118 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Haber Merkezi
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri