Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

DES 12 Eylülde EVET Diyecek

22.07.2010


Anayasa Değişiklik Paketine DES EVET diyecekDemokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Anayasa Değişiklik Paketi’yle ilgili yapılacak olan referanduma ilişkin “DES 12 Eylülde  ‘EVET’ diyecek” şeklinde konuştu.

Sendikanın bugün sona eren Karadeniz Bölge Toplantısında DES’in konfederasyonlaşması ve 12 Eylülde yapılacak referanduma ilişkin strateji planlaması yaptıklarını kaydeden DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, Türkiye’de demokrasinin, toplumsal barış, huzur ve refahın, insan hak ve hürriyetlerinin, sendikal hakların düzeyinin arttırılmasına yönelik çalışmaları sürekli destekledik, desteklemeye devam edeceğiz. 12 Eylüldeki her ‘EVET’ milletimizi ve demokrasiyi içine sindiremeyenlerin iktidarına karşı tavizsiz ve net bir konumlanış anlamına gelmektedir. DES bütün örgüt, 54 temsilcilik, üye ve dostlarını referandumda ‘EVET’ leri çoğaltmak, bu tavrın demokratik ve tarihi anlamını halka anlatmak için seferber olmaya; benzer kaygılarla hareket edecek tüm güçleri ortak bir çalışma için hızla hareket etmeye çağırmaktadır, dedi.

Ülkenin tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyen referandum paketinin; demokrasi, özgürlükler ve insan hakları alanında daha ileri düzenlemelerin yapılması için anahtar anlamına geldiğini bu nedenle ‘EVET’ oyu verilmesi için çalışacaklarını, gerektiğinde kapı kapı dolaşacaklarını söyleyen DES Genel Başkanı Gürkan Avcı şöyle konuştu;

DES olarak Anayasa değişikliğini destekliyoruz ve Türkiye’nin 12 Eylül Anayasası’ndan kurtulmasını önemsiyoruz. Gönül isterdi ki Anayasa bütünüyle 12 Eylül gölgesinden kurtulsun ve Türkiye hak ettiği, demokratik, özgürlükçü, bireyin hak ve hürriyetinin öne çıkarıldığı, sendikal hakların tümünün verildiği bir Anayasaya kavuşsun. Ama bugün konjonktür buna müsaade ediyorsa bundan da istifade etmek gerekir. 

Milletimizin eline vesayetten, statükodan, baskı, korkutma ve dayatmadan, ikinci sınıf insan muamelesi görmekten kurtulması adına çok önemli bir fırsat geçmiş, milletimiz çok önemli bir sorumlulukla karşı karşıya kalmıştır: Milletimizin 12 Eylüldeki referandumda ‘EVET’ oyu kullanmak vazifesi vardır. 

Daha önce yapılan Anayasa değişikliklerinin hiçbiri darbe anayasasının özüne dokunmamıştır. Bu nedenle 12 Eylüldeki referandum, ülkemizin demokratikleşmesinin en önemli kilometre taşlarından birisi olacaktır. 

12 Eylül referandumunda ‘EVET’ diyerek, 27 Mayıs'ta, 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat’ta haksızlığa uğrayanların, işkence gören, katledilen, kaybolan, kanı yerde kalan insanlarımızın, bütün mazlumların, bütün mağdurların hesabını sormak mümkün olacaktır.

12 Eylül referandumunda ‘EVET’ demek faili meçhullerin, isimsiz mezarların, işkence ve kötü muamele merkezlerinin hesabını sormak demektir.

12 Eylülde ‘EVET’ demek siyasetle, ideolojiyle, etnik, dini aidiyetle ve hele hele AK Partili olmak ve ya olmamakla asla ilgili değildir.

12 Eylül referandumu, particiliğin de, politikanın da, ideolojilerin de, köken ve kimliğimizin de çok çok üstündedir.

12 Eylülde ‘EVET’ demekle, bir karanlık, ayıplı dönem bitecek, esenlik, mutluluk, kardeşlik ve barış dolu aydınlık Türkiye'nin şafağı sökecektir.

12 Eylül, bizi ayrıştıran, bölen, parçalayan, etiketleyen, bize kör ve şaşı bakan 12 Eylül darbe anayasasını tarihin çöplüğüne atma günüdür. Bu yönüyle 12 Eylülde milletimizin önünde barış, huzur ve refah dolu Türkiye için yeni, aydınlık bir yol durmaktadır.

12 Eylül'deki ‘EVET’, vesayetçi mirasyedilerin surlarını yıkacak, barış dolu dünya ailesi içerisinde en müreffeh, en onurlu bir Türkiye idealimizin önündeki engelleri yerle bir edecektir. Bu nedenle oy pusulasına vurulan her ‘EVET’ yeniden büyük Türkiye’nin ayak seslerini işittirecektir.

12 Eylül'deki her ‘EVET’ darbecilerin, cuntacıların, Ergenekoncuların uykusunu kaçıracaktır. 12 Eylüldeki her ‘EVET’ le TSK içindeki cuntacı, darbeci, yolsuzlukçu ayrık otları temizlenecek, TSK halkla barışacak, kaynaşacak, peygamber ocağı misyonuna yeniden kavuşacaktır. 

12 Eylülde verilen her ‘EVET’ le milleti küçümseyen, dışlayan, hor ve hakir gören zihniyetler ve onların işbirlikçileri hiçbir yerden cesaret alamayacak, korumasız ve himayesiz kalacaktır. 

Baskıcı vesayet rejiminin siyasetteki, medya, ticaret, yargı ve bürokrasideki nemalananları, muhafızları, süneleri bunun farkında olduğu için topyekûn harekete geçmiş ve vatandaşın kafasını karıştıracak yoğun bir kirletme ve karartma saldırısı yürütmektedir.

Referandumu, AK Parti için bir güven oylamasına dönüştürerek, milletin geleceğine kurdukları tuzaklara, oynanan kirli oyundan habersiz masum vatandaşları düşürerek, demokratikleşmenin, şeffaflaşmanın, açıklığın ve berraklığın ve hesap verilebilirliğin önünü kesmek istemektedirler.

Bu kirli tezgahı bozmak, milleti yıllardır inim inim inleten, millete tepeden bakan, milletin değerlerini küçümseyen vesayetçilerin belini kırmak ve yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için 12 Eylülde ‘EVET’  oyu verilmesi için DES olarak kapı kapı dolaşacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz.


Bu haber 982 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Haber Merkezi
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri