Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Özalp 15 ayını değerlendirdi.

30.06.2010


Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, görev süresince yaptığı hizmetlerini değerlendirdi.Başkan Özalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 aydır görevde bulunduğunu, bu süre içerisinde halkın taleplerini, düşüncelerini almak istediğini söyledi. 
Hizmet etmeyi ön planda tuttuklarını belirten Özalp, 'Bundan sonra da aynı şekilde elimizden geldiğince, imkanlarımız el verdiğince, Beypazarı'na hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız. Başta kaymakamımız olmak üzere, daire amirlerimiz, il genel meclis üyelerimiz, tüm siyasi partilerimizin ilçe başkanları ve yöneticileri olmak üzere, gerçekten Beypazarı'mıza bir şeyler yapabilmek, bir çivi fazla çakabilmek için gayret içerisindeyiz' dedi.
Katı atık tesisi kurmayı planladığını söyleyen Özalp, 'Bu tesisle Beypazarı'nı kokudan, yangından ve kötü görüntüden uzaklaştıracağız' dedi. Tarihi çarşının restorasyon çalışmalarını yaptıklarını kaydeden Özalp, 'Sit alanı proje ihalesi de önümüzdeki günlerde yapılacak ve böylelikle bu sene çarşımızın restorasyon işini bitirmeyi hedefliyoruz' diye konuştu.
 
Taş Mektep'te verilen yemekte önemli açıklamalarda bulunan Özalp, yerel basına geçen 15 ayı değerlendirdi
Dün akşam Tarihi Taş Mektep'te Beypazarı Basını ile bir araya gelen Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, toplantıya basın mensuplarından önce ve yürüyerek geldi.
Başkan Yardımcısı Ali Çelik’le birlikte toplantıya gelen Özalp, yemek öncesi Taş Mektep bahçesinde yerel basın temsilcileriyle bir süre sohbet etti.
Toplantıya Beypazarı Anadolu Ajansı Temsilcisi Yaşar Tonbak, Beypazarı  Cihan Haber Ajansı Temsilcisi Mehmet Özgan, Beypazarı Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Kemal Çelen, Beypazarı Haber Gazetesi adına Halil Keyf,  Beypazarı’nın Sesi Gazetesi adına Murat Yüksel, Beypazarı Gündem Haber Sitesi adına Seyit Çakır ve sitemiz Beypazarı Haber Tv adına Kaya Güneş katıldılar.
Taş Mektep bahçesinde toplanılmasının ardından verilen yemek sonrası, Beypazarı Belediye Başkanı olarak geçen 15 ay’ın değerlendirmesini yapan M.Cengiz Özalp, önemli açıklamalarda bulunarak, merak edilen sorularıda yanıtlamış oldu.
Cengiz Özalp konuşmasında; ''Yaklaşık 15.ayımızı tamamlamış bulunuyoruz. Bu arada 15 ay içerisinde Beypazarımızla ilgili neler yapabildik sizlerle bir durum değerlendirmesi yapıp, halkımızın bizlerden talepleri, eksiklerimizle birlikte sizlerin düşüncelerini almak istiyorum. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.
15 ay içerisinde hedeflediğimiz en önemli olay belediye ile halkımızın barışık bir ortam içerisinde, el ele neler yapabileceği, onların ihtiyaçlarını,onların arzularını giderebilmek için, el ele kol kola mutlu bir ortamda Beypazarı'mıza hizmet etmeyi ön planda tuttuk. İnşallah bunuda başarmış olmanın ümidini taşıyorum. Bundan sonrada aynı şekilde başta siz basın mensubu arkadaşlarım olmak üzere herkesi yorum ve tenkite karşı olarak,  elimizden geldiğince, imkanlarımız el verdiğince, Beypazarı'na hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız.
Güzel bir ortam yakaladık. Başta kaymakamımız olmak üzere, daire amirlerimiz, il genel meclis üyelerimiz, tüm siyasi partilerimizin ilçe başkanları ve yöneticileri olmak üzere, gerçekten beypazarımıza bir şeyler yapabilmek, bir çivi fazla çakabilmek için gayret içerisindeyiz.Tabi burada bir belediye başkanı olarak bana düşen en önemli görev de, kim Beypazarı için hizmet ediyorsa, kim Beypazarımız için bir yardım, bir destek sağlıyorsa onlara teşekkür etmektir. Bu güne kadar da Beypazarı'mıza hizmet eden herkese hiçbir zaman, bu benim emeğim, benim çalışmamın karşılığı demeden, teşekkür etmenin gayreti içerisinde olduk. Bundan sonrada halkımızın böyle olacağına inanmasını isterim. Beypazarımız için neler yaptık;
 
TARİHİ ÇARŞI RESTORASYONU
Tarihi çarşımızın restorasyonuna geçen sene il özel idareden gelen maddi destek gibi, bu sene de başta sokak sağlıklaştırması adı altında 500 milyar lira, yine kentsel sit alanı koruma planı olarakta 400 milyar lira il özel idaresinden bir destek aldık. Bunların hızlı bir şekilde ihalelerini yapıyoruz. Bir tanesini yaptık. Sit alanı proje ihaleside önümüzdeki günlerde yapılacak ve böylelikle bu sene çarşımızın restorasyon işini bitirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda destek veren başta siyasi parti yöneticilerimiz olmak üzere, İçişleri Bakanımıza, Kaymakamımıza ve yetkili herkese sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.
 
TOKİ’NİN GERİ GİTMESİ, YAPILMAMASI GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. TOKİ BEYPAZARI’NDA BELİRLENEN ALANA 256 ADET KONUT YAPACAKTIR
Beypazarı'nda en fazla konuşulan  konu biliyorsunuz Toki. Yapıldı, yapılmadı derken, yine devlet ve belediye eleleliğinin  güzel örneğini Beypazarı'na vererek, Beypazarı kaymakamlığı ve Beypazarı Belediyesi birleşimiyle, Beypazarı Belediyesi olarak Toki ye tahsis etmiş olduğumuz 22 dönümk alan üzerine, 256 konutluk bir proje şu anda çizilmiş durumda. Bunun 16 dairesi jandarma için yapılıyor. 240 konutun da toplu konut olarak Toki tarafından projeleri yapıldı. Son statik planları yapılıyor. Bize söylenen en geç Ağustos ayı içerisinde buranın ihale safhasına geleceği. Yine Toki yetkililerinin beyanına dayanarak söylüyorum, 2010 yılı içerisinde de Beypazarı'ndaki Toki'nin temelinin atılacağı, kendileri tarafından beyan edildi. Biz Beypazarı Belediyesi olarak üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getirdik. Bundan yaklaşık 3 hafta önce tapularımızı teslim ettik. Planlar bittikten sonrada temel atma safhasına geleceği kendileri tarafından beyan edildi. Yani Toki’nin geri gitmesi, yapılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Toki Beypazarı’nda belirlenen alana 256 konut yapacaktır.
 

 AKROPOL TERMAL MEGAKENT İLK ETAP RUHSATININ HARCINIDA YATIRARAK ASIL  ANA TEMELİ ATACAK. OTEL VE DEVREMÜLKLER BİTTTİĞİNDE JEOTERMAL ENERJİ BEYPAZARI’NIN ISITMASINDA DA KULLANILACAK

Yine en fazla Beypazarı'nda gündemde olan bir konuda jeotermal enerji ile ilgili, Beypazarında neler oluyor, neler bitiyor? Jeotermal enerji ile ilgili olarak 24.07.2006 yılında açılan ihale sonucunda 1340 dönmümlük alan Nom İnşaata 1670 TL + KDV ye satılmıştır. 49 seneliğine il özel idareden işletim hakkı alınan sıcak su kaynağının, 5 yıl içerisinde temel atma şartıyla da Nom inşaata 30 senelik olarak tahsisi yapılmıştır. Burdan da yaklaşık su geliri olarak %6 lık bir pay alınacaktır. Tabi bunlar ne şekilde alınacak nasıl yapılacak tesisler kurulup su kullanılmaya başlanmadan önce de, hukukçularımız tarafından incelenip belli bir yazı altına alınacak ve bunlar da siz basın mensubu arkadaşlarla paylaşılacak. Bu ihale safhasında tesisle birlikte Beypazarı ısıtmasıda yazılı.Ama yetkililerin şu andaki beyanları bizim ilk etapta yapmak istediğimiz bir otel ve devremülkleri bitirdikten sonra Beypazarı'nın ısıtması ve sera tarımında kullanılacağı şeklinde.

Yapılan yatırımın Beypazarı Belediyesine şu anda herhangi bir ortaklığı veya ilgisi yoktur. Ancak hızlı bir şekilde yatırım yapılıyor.Yapacakları ilk etabın inşaat ruhsatının harçlarınıda yatırtarak önümüzdeki hafta asıl ana temeli atacaklarını beyan etmişlerdir'' diyerek vatandaşlarımızın en çok merak ettiği iki konuda da bilgiler verdi.
 

KAMYON GARAJI

Özalp konuşmasına geçtiğimiz günlerde, bomboş halini haber yaptığımız, kamyon garajı ile ilgili açıklamalarla devam etti . Özalp ''Yine  15 ay içerisinde neler yaptık dersek, hazineden kiralamış olduğumuz yaklaşık 25 dönüm alan üzerine kamyon garajının yerlerini belirledik. Kamyon garajı yaptıktan sonra yaklaşık 5 aydır maalesef çalışmadı. Bu garajı Şoförler Cemiyeti ve Nakliyeciler Kooperatifi'ne birlikte çalıştıralım, burası size yakışır dedim. Ama kendi aralarındaki bazı itilaflar, bazı arkadaşların "orası defterdarlığa bağlı hazinenin bir yeri, yavaşça gidelim defterdarlığa bir dilekçe vererek satın alalım.Nasıl olsa burası toplu konut alanı, dile dolayalım" gibi birazcık kötü niyetleri zamanı uzattı. En fazla bir hafta içerisinde artık Kaymakam beyle de emniyet müdürümüzle de görüştük, istedikleri prefabrik oturma yerini koyduk, tuvaletini koyduk. Artık oraya bütün kamyonlarımızın park edilmesini planlıyoruz. Beypazarı içerisindeki bu kamyon kirliliğinide gidereceğiz.
 
ÜNİVERSİTE PROJESİ’NDE BÜROKRASİNİN AĞIR İŞLEMESİ ÇOK FAZLA ZAMAN KAYBINA NEDEN OLDU. EYLÜL VE EKİM AYINDA TEMELİN ATILMASI DÜŞÜNÜLÜYOR.
Üniversite Projesi devam ediyor.Bürokrasinin vermiş olduğu Türkiye'deki hantallıktan dolayı gecikmeler oldu. Tarım bakanlığının burayı mera sıfatından çıkartması yaklaşık altı ayımızı aldı. Bayındırlık Bakanlığı'nın bazı belgeleri hazırlayıp imzlaması yaklaşık 4.5 ayımızı aldı. Mallarını veren, arazi veren hayırsever vatandaşlarımızın inşaatta hızlı ve aceleci olmaları sonucu yine kendilerinin söylediğiyle, bu sene inşallah temeli atılacak.Çünkü Ankara üniversitesinin kampüsleri gezilerek, plan ve projeleri yavaş yavaş çıkartılmaya başladı. Eylül veya ekim ayı içerisinde temeli atmayı düşünüyorlar.
Ankara yolu üzerinde özel üniversiteye verilen alanda da kendileriyle yaptığımız görüşmelerde yökten bazı sıkıntılar yaşandığı onların aşılması durumunda onlarda hızlı bir şekilde yatırıma geçeceklerini beyan ettiler. Hemen onlkarın üzerinde yaklaşık 190 dönüm bir yer belirleyerek orayı da Gazi Üniversitesine bedelsiz olarak verme taahhüdünde bulunduk, ama şu anda Gazi üniversitesi arsaya pek sıcak bakmıyor, onların tek düşünceleri "bize hazır içi döşenmiş, masasından koltuğuna kadar her şeyi alınmış bina varsa biz geliriz, yoksa biz gelmeyiz" gibi politika uyguluyorlar. Kendilerine biraz yardımcı olmaları durumunda getirecekleri fakültelerin veya yüksekokulların, belli projeleri hazırladıklarında Ankara Üniversitesi'ndeki gibi hayırsever vatandaşları yönlendirebileceğimizi ve hızlı bir şekilde bina yaptırabileceğimizi söyledim, ancak pek beni dinlemediler. Beypazarı'nda özellikle belediyenin böyle imkanları olmadığı için, şu an alandaki boşalan dükkanları Gazi Üniversitesi Beypazarı MYO'na vererek onlara orda yeni mekanlar oluşturmanın gayreti içerisindeyim.
 

ALAADDİN SOKAK STANDLARIMIZDA HİLELİ MAL SATAN STANDLARI İPTAL ETTİK.KALİTELİ MAL SATAN ESNAFLARIMIZIN KALMASINI AMAÇLIYORUZ.

Alaaddin Sokak'ta biliyorsunuz belli bir düzenleme yaptık. Daha geniş bir alan oluşturduk. Bunları yaparken yine bakanlık yetkililerinden yardım istedik. Onların önerileri vasıtasıyla bunu yaptık. Mümkün olduğu kadar standları yan yana getirdik. Ev hanımlarımızın satış yaptığı bu standlardan gelen şikayetlerde, hızlı bir şekilde önlemlerimizi alarak, hileli mal satıldığını belirlediğimiz yer olduğunda standı iptal ederek, mümkün olduğu kadar ev hanımlarımızın kaliteli ürünler satması amacındayız.

 

YENİ TERMİNAL AÇILIŞI YAPILIYOR. ARTIK GEÇ SAATLERDE DE ANKARA’YA OTOBÜS KALKACAK.

Kısmet olursa bu ayın 30 unda (30.06.2010) terminalimizi açacağız.Neden geç kaldınız veya eski terminali kullanmadınız diye sorarsanız, birçok halktan insanlarla, bu işin içerisinden gelen kişilerle, firmalarla toplantılar yaptım. Onların fikirlerini aldım. Şehrin merkezinde terminalin olmasının iyi olacağını söyldiler. Genelde terminallerin şehir girişinde olduğunu, çıkışında olmadığını, örnekler vererek bana göstermeye çalıştılar. Şehir dışındaki terminal şahsa ait olduğu için, ayrı bir kira ödüyorduk. Gazi Gündüzalp’te atıl durumda olan yaklaşık 10 tane dükkanımızı terminale dönüştürerek de belediyemize iyi bir maddi kaynak oluşturduk. Terminalimiz vatandaşlarımıza layık bir şekilde, nizamiyesinde polis ve güvenlik görevlisi ile düzgün bir şekilde hizmet verecek. Firmalarla görüşmemizde anlaşmaya şart koştuk, geç saatlerde de Ankara'ya araç kaldırılacak. 30 Haziran Saat 14:00 te yapacağımız açılışa halkımızı davet ediyorum.
 

YOL VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI

İrfan Gümüşel Caddemize güzel bir görünüm kazandırdık.Planlarımıza göre 20 günde yapılıp bitirilecekti. Ancak altyapı çalışmalarının da eklenmesiyle bu süre uzadı. 1.5 ayda tamamlayabildik. Halkımızdan özür diliyoruz. İnşallah beğenmişlerdir. Şimdi hızlı bir şekilde yol yapımını adliyeye kadar sürdüreceğiz.

Ara sokaklarda yol çalışmalarını tamamladık.Örnek olarak Kantar 1 ve Kantar 2. sokaklarda 5979 metrekare kaldırım, 400 metrekare bordür döşedik. Kale konut kooperatifinin önünü  tamamladık.

Yeni hastane kavşağı ve yolunu bitirdik, hastanenin suyunu bağladık. Ancak iş makinalarının çalışmaları nedeniyle yol maalesef bozuldu.Hastane açılmadan önce tekrar yapacağız.
 

YOL ÇALIŞMALARI BELEDİYENİN KENDİ İMKANLARIYLA YAPILIYOR

Duyduğum kadarıyla bazı dedikodular çıkmış. "Devletten aldığı parayı İrfan Gümüşel caddesine tamamen verdi.Parayı bitirdi" şeklinde. Ancak yol çalışmalarının tamamı belediyenin maddi imkanlarıyla yapılıyor. Çünkü devlet hangi konuda para verirse versin, şu yolda şu şekilde kullanacaksın diye tahsis eder. 900 Milyar lira para bankamızda veya hesabımızda değil. Devlet haracanacağı yerin ihalesini yapar, denetmenlerini gönderip onayı verir ve biz hiç görmeden parayı firmalara aktarır. Sokak çalışmalarının tamamını belediyemizin imkanları ve bütçesi dahilinde yapıyoruz.
 

OTOPARKLARIMIZ YETERLİ

İtfaiye Meydanında ve Rüstempaşa Mahallesinin üst kısmında 2 otopark açtık. İtfaiye meydanındaki otoparkımız çalışıyor. Ancak Rüstempaşa Mahallesindeki ücretsiz otoparkımıza vatandaşlar aracını çekmektense, hemen altındaki dükkanların önünü kapatmayı tercih ediyorlar. Hatta bu yol kenarına masraf edip diktiğimiz ağaçları kıra kıra park ediyorlar. En son yıkılan İstiklal İlkokulu'nun (Beypazarı İlköğretim) harfiyatını belediyemiz olarak kaldırıp orayıda düzgün bir şekilde öğretmenevine teslim ettik. Bana sorarsanız şu an otoparka ihtiyacımız yok, ama halkımızın, özellikle esnaflarımızın araçlarını dükkanlarının önüne koyma arzu ve istekleri, maalesef trafiği altüst ediyor. Biraz daha duyarlı olurlarsa trafik sorununu çok daha rahat aşabileceğimiz kanaatindeyim.

Atıl durumdaki dükkanlarımızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.Buna en iyi örnek Gazi Gündüzalp İşmerkezidir.Buranın çatısını ve dış cephesini onardık.Otobüs terminalini de arkaya taşıyarak inşallah orayı artık hareketlendireceğiz.
 

PARK SORUNU

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, İtfaiye Meydanında ve Rüstempaşa mahallesinin üst kısmında 2 otopark açtıklarını belirterek 'Esnafımızın, araçlarını dükkanlarının önüne koyma arzusu maalesef trafiği altüst ediyor' dedi. 
Baypazarı ilçesindeki trafik sorunlarını değerlendiren Başkan Özalp, İtfaiye Meydanı'ndaki otoparka gösterilen ilginin sevindirici olduğunu ancak Rüstempaşa Mahallesi'ndeki ücretsiz otoparka yeterince ilgi gösterilmediğini söyledi. 
Sürücülerin araçlarını dükkanların önünü kapatacak şekilde park ettiğini bildiren Başkan Özalp, 'Hatta bu yol kenarına masraf edip diktiğimiz ağaçları kıra kıra park ediyorlar' dedi. 
Özalp konuşmasını şöyle sürdürdü: 
'En son yıkılan İstiklal İlkokulu'nun hafriyatını kaldırıp, orayı da düzgün bir şekilde, otopark olarak öğretmenevine teslim ettik. Bana sorarsanız şu an otoparka ihtiyacımız yok, ama halkımızın, özellikle esnafımızın araçlarını dükkanlarının önüne koyma arzu ve istekleri, maalesef trafiği altüst ediyor. Biraz daha duyarlı olurlarsa trafik sorununu çok daha rahat aşabileceğimiz kanaatindeyim.' 
Beypazarı'nın tarihi ve turistik olması nedeniyle çok sayıda ziyaretçi aldığını dikkati çeken Özalp, 'Bu nedenle bu insanların da araçlarını çekebilecekleri yerleri düzenlemek durumundayız. Düzenli olarak otopark edilse araçlar, ilçemizde otopark sorunu kesinlikle yaşanmaz' diye konuştu.

 

KASAPLAR HALİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ, MANAVLAR ÇARŞISININ NARGİLE MERKEZİ YAPILMASI

Taziye yerimizi atıl durumda ve boş olan kasaplar hali içine taşıyarak, yaşlı amcalarımızdan gelen talebide karşılamış olduk. Kasaplar hali içinde biliyorsunuz 2 tane kasabımız kaldı. Diğer dükkanlar ise harabe şeklinde. Manavlarımızı oraya alıp daha düzgün, güzel bir manavlar çarşısı yapmayı düşünüyoruz. Oradaki dükkanların büyük çoğunluğu daha önce kiraya verildiği için maalesef boşalttıramadık. Zaman içerisinde boşaldığında yine sözümde duracağım. Şu anki manavlar çarşısındaki esnaflarla görüştüm orayı bir nargile merkezi haline getirmek istiyoruz. Demirciler ve diğer sokaklarda yorulan insanlar orada kahvelerini içip nargile keyfi yapabilecekler. Bu şekilde de oradaki esnaflarımızla görüşmelerimiz devam ediyor.Olumlu sonuç alırsak o sokağıda yukarıya doğru canlandıracağız.
 

KATI ATIK BERTARAF TESİSİ

Çevre ve Orman Bakanlığına giderek daha önce çalışmaları yapılan proje için katı atık tesisi kurmak istediğimizi ve nasıl yardımcı olabileceklerini sorduk. ''Tek başına Beypazarı olarak size desteğimiz olmaz bölge olarak gelmeniz lazım" dediler.Bunun üzerine Nallıhan, Sarıyar, Çayırhan, Beypazarı hatta Seben ve Mudurnu’da olmak üzere bir birlik oluşturduk. Bununla birlikte bir proje hazırlıyoruz. Toplu bir proje dahilinde bakanlığa giderek, katı atık tesisinide çözmek istiyoruz. Bununla ilgili olarak belirlenen yer de Çayırhan’ın yaklaşık 15 km ilerisinde Ayman Kırı olarak bilinen bölgedir.İnşallah bunuda gerçekleştirirsek büyük bir sorunumuzu da gidermiş olacağız. Beypazarımızı kokudan yangından ve kötü görüntüden uzaklaştıracağız.
 

GEÇEN SENE  PARKLARIN TAMİRİ İÇİN HARCANAN PARA 85 MİLYAR LİRA, BEN BUNUNLA 3 TANE PARK YAPIYORUM

Bu sene galiba ondan daha fazla para harcayacağız. Çünkü kış boyunca parklarımız ne yazık ki harabeye çevrilmiş durumda. Bir ekip devamlı bir hafta boyunca, bir parkta tamiratla uğraşıyor. Daha düzgün kullanırsak, ağaçları kırmazsak, hem yeşilliği hızlı bir şekilde artırırız, hem de belediye olarak yapmamız gereken parklarımızı hızlı bir şekilde tamamlarız.'' dedi.

Başkan Özalp, işsizlik, sosyal ve kültürel faaliyetler, altyapı gibi konularda da yapılan ve yapılacaklardan bahsetti.Cengiz Özalp daha birçok projelerinin olduğunu ancak yapmadan bilgi vermek istemediğini, çünkü zamanın uzamasının sıkıntı verdiğini belirtti.Uzun süren basın toplantısı geç saatlerde sona erdi.


Bu haber 2145 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri