Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Beypazarı Kültür Merkezi Kurulacak

22.06.2010


Ankara Batıkent Anayol üzerindeki Beypazarı Vakfı arsası üzerine Beypazarı Kültür Merkezi Kurulacak. Tanıtım Toplantısı 01 Temmuz 2010 ATO Meclis Salonunda yapılacak.Ankara - Beypazarılılar Derneği Yönetimi ilçe yetkilileriyle bir araya geldi.
 

Beypazarı Vakfı ve Derneği Beypazarın'da Taş Mektepte yemekli toptantı yaparak biraraya geldi Taş Mektepte verilen yemeğe Beypazarı Kaymakamı Hikmet Aydın ,Güdül Kaymakamı Hakan Cenk Karaduman, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Beypazarı Cumhuriyet Başsavcısı Cengiz Öner, İl Genel Meclis Üyesi Sefa Varlık, Kırbaşı Belediye Başkanı Mustafa Atak, Beypazarı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temur, Sağlık Grup Başkanı Özer Kasap, Daire Amirleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Arcaklıoğlu, Beypazarı Vakfı Başkanı Özkan Saraç, CHP Beypazarı İlçe Başkanı Sadi Aras, Turizm Derneği Başkanı Nusret Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri ve basın mensupları katıldı.

 

Beypazarı Kaymakamı Hikmet Aydın 'göreve yeni başladığımdan bugüne il genel meclis üyelerimizle muhtarlarla kurum amirleriyle Belediye Başkanımızla uyum içerisinde çalıştık bir ve beraber olarak Beypazarına güzel hizmetler getirdik şuan bir köy hariç bütün köy yolları asvaltlandı, yeni göreve gelen Beypazarı Derneğini bu birilik ve beraberliği sağlayacağına eminim' dedi. Aydın, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaktan çok memnun olduğunu belirtti.

 

Belediye Başkanı Cengiz Özalp Beypazarı Derneği ve Vakfının yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını yıllardır özlemini duyduğu ve sıkıntısını yaşadığı bölgesel kültürlerin birarada bulunmasının ilk adımlarının atılmasından mutluluk duyduğunu belirterek hep böyle birşeyin olmasını istiyorduk ve bunu başarmak üzereyiz. Yıllardır neden Beypazarlılar bir arada bulunamazlar üzüntüsünü ve ne zaman bir arada bulunabilecekler özlemini yaşadım. Bizlerle birleşen, bizlerle bağı olan yöreleride kastediyorum. Özlemini duyduğum birliktelik bu toplantı vesilesiyle başladı, yapılan çalışmaları takdir ediyor ve elimizden geleni yaparak daha iyi şeyler yapmaya devam edeceğiz. Artık bir çatı altında toplanma fırsatımız var. Birbirlerinin fikirlerine saygı gösteren, barışık olan bir anlayış sergiledik. Bize de büyük destek verdiler. Bizim birbirimize saygımız olduğu sürece başarılarımız artacak. Başka il ve ilçelerde olan hemşerilerimizi unutmamamız lazım. Onlara ihtiyacımız var’’ dedi.

 

Beypazarı Derneği Başkanı Uz. Dr. Mehmet Çİftçi göreve yeni getirilen dernek yönetimini tanıtarak Beypazarı ve Beypazarlılar için yapılması gerekenleri yapma gayreti içersindeyiz daha güzel işler başaracağız bu konuda Beypazarlılardan destek bekliyoruz, katılımdan dolayı Beypazarı yetkililerine teşekkür ediyoruz, Birlik içinde sizlerinde desteğini alarak Beypazarı için güzel şeyler yapacağız’ dedi.

 

Beypazarı Vakfı Başkanı Özkan Saraç toplantının amacını açıklayarak Beypazarı ve bölge insanına müjde verdi 'Beypazarı Kültür Merkezinin Ankarada 2647 m2 arsa üzerine kurulacağını Beypazarı başta olmak üzere Ayaş, Güdül, Kıbrıscık, Çayırhan, Nallıhan, Mudurnu gibi İpekyolu güzergahındaki bölgesel kültürlerin yapılacak olan Beypazarı Kültür Merkezinde tanıtılıp yaşatılacağını belirtti.

Beypazarı Kültür Merkezi Batıkent Meslek Ticaret Lisesi yanı, anayol üzerinde Vakfa ait 2647 m2 arsa üzerine toplam 5000 m2 inşaat alanı olarak yapılacak.

Kültür Merkezi için de 60 kız+60 erkek toplam 120 kişilik öğrenci yurdu olacak. 1000 kişilik Düğün Salonu, Mescidi, 1058 m2 Kapalı otoparkı, 1000 m2 açık otoparkı, 250 kişilik restaurantı, 100 kişilk kafeteryası, Yöresel ürünlerin satış yerleri, İnternet Salonu, Sergi Salonları, 18 kişilik müsafirhanesi, Kütüphane, İpekyolu Belediyelerine ait Dernek ve Vakıfların idare binaları, Bahçesi, Bahçesine mini bir Beypazarı Evi, Beypazarı Bağ Evi ve çevresinde Köy kahvaltısı, Fırını, Beypazarı yöresel ürünlerin canlı olarak yaşatılması için bölümler, 7 kattan oluşacak binanın en üstünde kokteyl ve toplantıların yapılabileceği  teras olacak.

Projenin bütün bölgeyi toplayabilecek Kültür yeri olması hedefleniyor. Bu projenin Beypazarı ve yöresine ait olması arzu ediliyor.

Beypazarı Vakfı Başkanı Özkan Saraç Yöremizin tarihi, coğrafi ve ekonomik merkeziyiz. Beypazarı, ayaş, Güdül, Nallıhan, Çayırhan, Kıbrıscık, Mudurnu kısaca İpekyolu projesini Ankara’da hayata geçiriyoruz. Bölgemizin kültürünü Beypazarı Kültür Merkezinde sergileyeceğiz. Kurum ve kuruluşların toplantı ve seminerlerini yapabileceği Toplantı Salonumuz da Beypazarı Kültür Merkezi içinde yer alacak.

Saraç bu konuyla ilgili tanıtım toplantısının 01 Temmuz 2010 tarihinde Saat 18.00 de Söğütözündeki Ankara Ticaret Odası meclis salonunda yemekli olarak yapılacağını aynı gün ve saatte Vakfın Genel Kurulununda yapılacağını belirtti. Saraç bölgesel kültürlerin merkezi Beypazarı oldu, yapılacak Beypazarı Kültür Merkezinde İpekyolu projesini Ankarada hayata geçireceğiz dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Sefa Varlık 'Beypazarında başarıya ulaşmanın sırrı ayrım yapmadan herkese ulaşmaktan, kapıyı açmaktan geçer, yeni Dernek yönetiminin kapılarını herkese açarak başarılı olacaklarına inanıyorum' dedi.


Bu haber 1568 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri