Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Saadet Ankarayı Dinledi

19.06.2010


Saadet Sizi Dinliyor proje kapsamında Yenimahalle, Ostim, İvedik OSB, altındağ sitelerde ve diğer metropol ilçelerde vatandaş ve esnaflar dinlendi.Saadet Ankara Şehri Dinledi, Projelerini Açıkladı

 
Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Mustafa ÇETİN geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdikleri “Saadet Sizi Dinliyor” projeleri kapsamında Ankara’da yürüttükleri çalışmaların sonuçlarını bir basın toplantısı ile açıkladı. Ankara’da iki farklı çalışma gerçekleştirdiklerini belirten ÇETİN, Yenimahalle’de Ostim ve İvedik OSB ile Altındağ Siteler’de sanayici ve işletmecileri, diğer metropol ilçelerde de esnafı dinlediklerini, taşra ilçelerde ise köylere gidilerek köylü vatandaşların sorunlarını dinleyerek bir anket çalışması yaptıklarını belirtti. 

Halk ile kucaklaşan, çatışmayan, kavgadan uzak, sorunları dinleyen ve proje üreten bir siyaset tarzını benimsediklerini belirten Çetin : “Yaptığımız anket çalışmaları çok ilginç sonuçlar ortaya koymuştur. Esas tartışılması gereken Türkiye'nin ekonomik durumudur. Esas gündem odur. Çiftçi perişan vaziyettedir, işçi, işletmeci, esnaf, memur perişan vaziyettedir. Pratik olarak Türkiye'de açlık ve işsizlik, gelecek endişesi özellikle genç neslin bir numaralı maddesidir. Esas mesele budur ve Saadet Partisi'nin bundan sonra Türkiye kamuoyu ile paylaşacağı bir numaralı gündem maddesi burasıdır” ifadelerini kullandı.

 

Ankara’da 675’i sanayi bölgelerinde (Ostim, İOSB ve Siteler) olmak üzere toplam 1.309 firma ve esnaf ile yapılan anket çalışması sonuçları:

İl Başkanı Çetin: “Ekonomik kriz işlerinizi nasıl etkiledi sorusuna 1.309 kişinin %45’i çok kötü cevabını verdi. Kira, elektrik, işçi ücretleri gibi sabit giderlerinizi zamanında ödeyebiliyor musunuz sorusuna %59’u hayır dedi. Alacaklarınızı zamanında tahsil edebiliyor musunuz sorusuna ise %80 hayır cevabı geldi. İşletmelerin % 55’i kredi veya kredi kartı kullanıyor ve bunun da %50’ye yakını zamanında ödeyemiyor. Sizce ekonomiyi kim yönlendiriyor sorusuna ise %53’ü ya IMF ya ABD diyor. İşletmelerinin durumunu ise gelecekte hiç iyi görmeyenlerin sayısı ise 522.” diyerek sanayici ve esnaf anketini sonuçlarını gözler önüne serdi.

 

“Saadet Köylüyü Dinliyor” Projesi Kapsamında Ankara’nın 216 köyünde 1.104 köylü vatandaş ile gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları:

Mustafa Çetin Ankara’da 216 köyde toplam 1.104 köylü vatandaşla yapılan anket çalışmasında ortaya çıkan sonuçlara da dikkat çekerek  “Köylümüzün %77’si ürettiği mahsulü değerinde satamadığını söylüyor. % 88’i ise tarımda kriz olduğunu belirtiyor. Anketimizi cevaplandıran köylülerimizin toplam 4.415’i büyükbaş, 17.202 adedi küçükbaş olmak üzere 21.617 hayvanı var. 10 yıl önceki rakamlar ise 10.168 büyükbaş, 42.093 küçükbaş olarak karşımıza çıktı. Yani; 10 yıl önce bir köylümüzün ortalama 47 hayvanı var iken bugün bu sayı 19’a düşmüş. Köylümüzün %31’inin bankalara borcu var. Köylümüzün % 7’si borç yüzünden icraya düşerken %14’ü ise icraya düşmek üzere olduğunu söylüyor. Hükümetin tarım politikalarını beğenenlerin sayısı sadece % 11. Sizce ülkemizde tarımı kim yönetiyor sorusuna % 72’si ya ABD, ya da IMF cevabını verdi. Çiftçinin durumunuzu gelecekte nasıl görüyorsunuz sorusuna verdiği cevap da hayli düşündürücü. Umutvar olanların sayısı sadece % 15. Çiftçimize sorduğumuz bir diğer soruda ise hala 54. Hükümetin güncelliğini koruduğunu görmek bizleri hem gururlandırıyor, hem de daha çok çalışmaya sevk ediyor. Çiftçimizin en çok hangi dönem yüzü güldü dediğimizde 436 kişi Refahyol derken kalan diğer vatandaşlarımızın yarıya yakını cevap vermedi.” dedi.

 

Projelerimiz Hazır:

ÇETİN: “Anket sonuçlarında da görüldüğü üzere genel olarak ekonomik durum iyi değil. Vatandaşlarımız sanki ağız birliği etmişçesine sohbet ‘ekonomi’ ye geldiğinde veryansın ediyorlar. Bugüne kadar susan vatandaşımızın kendilerine bir konuşma ortamı sunulduğunda sıkıntılarını, taleplerini nasıl korkmadan, nasıl yalın olarak anlattıklarına şahit oluyoruz. Hayatında bankaya uğramamış köylümüzün bile bankalara esir olduğunu gördük. Geçmişten konuşulan bir tek konu var ise o da “54. Hükümet”. dedi. Çetin Saadet kurmaylarının şu an bile sanki iktidarmışçasına projeler ürettiklerini ve bunları sık sık kamuoyuyla paylaştıklarını açıklayarak iktidara geldiklerinde gerçekleştirecekleri bazı projelerden de bahsetti. İl Başkanı Mustafa Çetin son olarak, çalışmalara katılan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.


Bu haber 1444 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri