Beypazarı Festivali
Kemal ÇELEN
ULUSAL KURUL
Ahmet GÖKSAN
ANKARALILIK BİLİNCİ VE SEĞMENLİK
Gülgün GÖKÇE
SİYASETÇİLERE TAVSİYELER-15
İsmail Hakkı KAR
YENİ YILDIZ´da 2´nci HAYAT
H.Hüseyin YURDABAK

 
 | Favorilere Ekle | Sitene Ekle | İletişim |
Özel AramaANA SAYFA
SON DAKİKA
GÜNDEM
GENEL
BÖLGEDEN
SİYASET
EKONOMİ
TURİZM
EĞİTİM
SAĞLIK
BİLİM-KÜLTÜR
BİLİM-TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
KADIN-AİLE
HAYATIN İÇİNDEN
ŞİİR SAYFASI
ŞİRKETLER
SPOR
BEYPAZARI
AYAŞ
NALLIHAN
GÜDÜL
SİNCAN
KEÇİÖREN
YENİMAHALLE
KIBRISCIK
SEBEN
GÖYNÜK
ARŞİV
Ziyaretçi Defteri
Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KIRBAŞI BELEDİYESİNE YENİ KEPÇE
  Gazetenin Orijinal Sayıları
  AYAŞTA KANGAL KÖPEĞİ YETİŞTİRME ÇİFTLİĞİ
  Azmi Karamahmutoğlu ATP lilerle
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek BinasındaYorumlananlar
  Anadolu Öğretmen Lisesi Sağlık Meslek Binasında
  Beypazarı Ziraat Odası Eski Başkanı Cezaevinde
  Beypazarı İlköğretim okulu Türkiye Şampiyonu
  Uruş Belediye Başkanı Vefat etti
  YENİ HABERLERİMİZ DEPREM YARATACAK

Beypazarı Festivaline Ziyaretçi Akını

07.06.2010


3 ay boyunca Hazırlıkları süren Beypazarı Festivali Hedefine Ulaştı.BEYPAZARI FESTİVALİNE ZİYARETÇİ AKINI
 

Beypazarı; 05-06 Haziran 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen  “Geleneksel Beypazarı Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali”nde ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye’nin her bölgesinden gelen katılımcılarla tüm konaklamalar doldu.

Cumartesi günü yapılan resmi açılış törenine Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başsavcısı Yılmaz Çimen, Anayasa Mahkemesi Üyeleri Serdar Özgüldür ve Şevket Parlak, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurlu Eski Başkanı Fehmi Ulusoy, MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AKP Düzce Milletvekili AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdemir, Venezuella Büyükelçisi Ekselansları Bay Raul Jose Betancourt Seeland, Romanya Büyükelçisi Ekselansları Bay Ion Pascu, Beypazarı Eski Belediye Başkanı ve MHP MYK Üyesi Mansur Yavaş,  çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve bürokratın katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni renkli gösterilere sahne oldu.

 

Kültürler Beypazarı’nda buluştu

Yabancı konuk ülkeler ve belediyeler halk oyunları gösterileriyle festivale renk kattılar. İki gün boyunca şehrin farklı bölgelerinde halk oyunları gösterileri sunan ülke temsilcileri, Beypazarı kültürünü tanımaktan da mutlu oldular. 

Çevre il ve ilçelerin yanı sıra bu yıl Gaziantep, Eskişehir, Bartın, Sivas ve Bitlis ile birlikte 40'a yakın farklı il ve ilçe Belediyeleri, festivalde yer alarak kendi yörelerine özgü ürünleri tanıttı.

Tarım konusunda da önemli bir yere sahip olan Beypazarı festivalde bu yıl ilk defa açılan organik sebze ve meyve stantlarının yanı sıra köy muhtarlıklarının organize ettiği “Köy Ürünleri Satış Stantları” da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

 

Japonlardan Japonca Cengiz Özalp Yazısı

Her yıl Beypazarı festivalini etkinlikleriyle şenlendiren Japonlar bu yılda açılış sırasında yaptıkları gösteride Japonca Cengiz Özalp yazısını Belediye Başkanına hediye ederken, 2010 yılı Japon yılı olması münasebetiyle festivale katılımlarından dolayı tüm Beypazarılılar adına Japon sanatçıya teşekkür etti.
 

Kültür Festivalinin Vazgeçilemezleri Sergiler

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 10’a yakın sanatçının fotoğraf ve resim sergileri açıldı. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi ve Çalıştayı, Hayri Çanak Resim Sergisi, Aysen Karateke 28.Kişisel resim sergisi, Remziye Ülker Efcan Suluboya resim Sergisi, Sema Çalapçıkay Yağlıboya Resim Sergisi, Şükran Çeber Ebru ve Yağlıboya Resim Sergisi ve Mustafa Kutlu Maket Ev Sergileri festivalde sanat severleri bir araya getirdi.
 

Çocuk Oyunları Gösterileri Yapıldı

Kaybolmakta olan değerlerimizden çocuk oyunlarını tekrar yaşatabilmek ve çocuklara tanıtabilmek için tarihi sokaklar arasında, körebe, yakan top, ip atlama, çember çevirme, istop mendil kapmaca, seksek gibi oyunlar gelen misafirlere eğlenceli anlar yaşattı.
 

Herkes İçin Spor Federasyonu Bahar Şenlikleriyle Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Eğlence ve sağlığı kendi bünyesi içinde aynı zamanda gerçekleştirmeyi amaçlayan Herkes İçin Spor Federasyonu’nun “Bahar Şenlikleri” festival etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilirken çocuklar doyasıya eğlendi.
 

Stadyum Konserleriyle Festival Coşkusu Doruğa Çıktı

Beypiliç sponsorluğunda düzenlenen Stadyum konserinde, Türk Pop Müziğinin ünlü ismi İzel bu yılki festivale ayrı bir enerji kattı. Cumartesi akşamı BEYGEM Halk Oyunları, Zonguldak Halk Oyunları Ekipleri, Bulgaristan ve Romanya Halk Oyunları ekiplerinden sonra sahne alan sanatçı Ersan’ın şarkılarıyla şenlenen Beypazarılılar, sonrasında sahneye çıkan İzel’in konseriyle eğlendiler. Konser bitiminde Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, teşekkürlerini dile getirerek sanatçıya plaket ve çiçek takdim etti.
 
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Topluluğu, Ankara- Beypazarı Belediyesinin davetlisi oldu.
Beypazarı'nda düzenlenen 11. Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali'ne katılan Anneler Halk Oyunları Topluluğu, Eskişehir'i festivalde başarıyla temsil etti. Festivale 22 kişilik bir ekiple katılan Anneler Halk Oyunları Topluluğu burada, Eskişehir yöresine ait oyunları festivale katılanlarla buluşturdu. Toplam 32 belediyenin katıldığı festivalde, Anneler Halk Oyunları Topluluğu büyük beğeni topladı.
 

Kıbrıscık Halk Oyunları ekibi Beypazarı Festivalinin parçası oldu.

Bolu Kıbrıscık İlçesi Kıbrıscık Belediyesi Kıbrıscık Halk Oyunları ekibi her yıl olduğu gibi bu yılda Beypazarı Festivalinde yerini aldı.

Yöresel kıyafetleri ile Kıbrıscık Halk Oyunları Ekibi Festivale katılan izleyicilerden büyük alkış aldı.
 
Sivas Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren SİDAŞ A.Ş, Beypazarı Festivali'ne katıldı.
Sivas Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 5-6 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen festivale Sivas Belediyesi adına katılan SİDAŞ A.Ş'nin standında Sivas'ın tarihi, turistik özellikleri, el sanatları ve belediyenin faaliyetleri tanıtıldı.
Festivale Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen katılımcılar, Sivas Belediyesi standına büyük ilgi gösterdi. Çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve bürokratın katılımıyla gerçekleştirilen festivalin açılış töreni renkli gösterilere sahne oldu.
Açılış programında Sivas kafilesine plaket veren Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'e gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.
SİDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Erol Çelik de katılımcılar adına söz alarak organize edilen bu tür festivallerin önemli olduğunu söyledi.
 

Beypazarı'nda düzenlenen Geleneksel Beypazarı Festivali'ne Bitlis Belediyesi de katıldı.

Festivalde, Bitlis'in tarihi, turistik özellikleriyle, el sanatları ve belediyenin faaliyetleri tanıtıldı. Türkiye'nin değişik bölgelerinden gelen katılımcılar Bitlis Belediyesi standına büyük ilgi gösterdi.

Beypazarı Festivali çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve bürokratın katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni renkli gösterilere sahne oldu. Bitlis'in yanı sıra çevre il ve ilçelerin yanı sıra bu yıl Gaziantep, Eskişehir, Bartın ve Sivas ile birlikte 40'a yakın farklı il ve ilçe Belediyeleri, festivalde yer alarak kendi yörelerine özgü ürünleri tanıttı.

Festivalde Bitlis Karakovan ve süzme balı, uçkun (yayla muzu), Adilcevaz ceviz reçelinin yanı sıra yine Bitlis'e özgü yöresel ayakkabı olan "Harike" büyük ilgi gördü. Ayrıca Belediye standında Ahlât Selçuklu Kümbet maketlerinin yanı sıra yine Ahlat ilçesine özgü olan dünyaca ünlü Ahlat bastonları da ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Bitlis'in tarihi ve turistik yerlerinin de kitap, resim ve broşürlerle tanıtıldığı stant, Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, Bitlis eski Belediye Başkanı Cevdet Özdemir, Ankara Ahlatlılar Derneği'nden bir grup kadın, Beypazarı'nda yaşayan Ahlatlılar ve Bitlis'te görev yapan asker ve öğretmenlerin yanı sıra festivale katılan 150 bin kişi tarafından gezildi.

Bitlis belediye Başkanı Fehmi Alaydın, ilin tarihi, turistik ve kültürel güzellikleri tanıtmak amacı ile festivale katıldıklarını ifade etti. Alaydın, Bitlis'in tarihten ve kültürden gelen yoğun bir zenginliği var. Bu zenginlikleri sergilemek gerekiyor. Yapılan festivalde de bu fırsatı yakalamış olduk." dedi.


Bu haber 1497 defa okundu.

Yazan :

Kaynak : Kemal ÇELEN
Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar


 

İNSANIN SAHİP OLDUKLARINI KENDİNDEN SANMASI
Nilgün GÜNEY
HACET BAYRAMI DEĞİL Mİ?
Nevzat TÜRKEL
Hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil
Ahmet YILDIRIM
Doviz Kurları
DUDAKLARINIZ GÖZ KAMAŞTIRSIN !
Doktorlar (sağlık)


Anket
Beypazarı'nın en önemli sorunu nedir?

Yerel yönetim sorunu (29)
Su sorunu (7)
İmar sorunu (4)
Çöp ve çöplük yeri sorunu (8)
Sorunların tartışıldığı platformun oluşmaması (5)
Siyasi etik sorunu (5)
İşin ehli insanların görevden kaçmaları (8)
Hizmet alamaması (4)
İşsizlik sorunu (25)
Şeffaf yönetim olmayışı (6)
Turizmde yatırım eksikliği (5)
Turizm potansiyelinin tam kullanılmaması (3)
Kurumlar arası iletişimsizlik (2)
saat 24.00 de ilçede hayatın durması (13)
Yerel basın'ın sorunlardan uzak durması (8)
Aydın insanların eksikliği (7)
Kültür ve sosyal projelerin hayata geçirilmemesi (5)
Düzenli otoparkın olmaması (4)
Şehir terminalinin olmaması (13)
Belediyenin hizmet üretememesi (26)
Belediyenin borçlu oluşu (35)


www.yeniyildizgazetesi.com
2003-2011 - Bütün haklari saklıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

Destek : idare@yeniyildizgazetesi.comMaviSYS hazır sistem çözümleri